Zinātnes un mākslas pasaulē

6. decembra rīts Krāslavas Valsts ģimnāzijas 8. klases skolēniem bija priecīga satraukuma pilns. Un kā gan citādi – viņiem tika organizēts kārtējais brauciens uz galvaspilsētu, lai izglītotos un bagātinātos zinātnes un mākslas pasaulē.

Zinātkāres centrs “Zinoo” ir guvis popularitāti kā skolēnu, tā skolotāju vidū. Šoreiz nodarbība fizikā “Elektrība”. Spuldzītes iedegšana ikdienā šķiet pašsaprotama lieta, par kuru parasti neaizdomājamies. Tomēr kāpēc un kā tā iedegas? Šajā nodarbībā skolēniem bija iespēja uzzināt par dažādu materiālu elektriskajām īpašībām un pašiem mēģināt saslēgt elektrisko ķēdi.

Dienas otrajā daļā devāmies baudīt izcilo Dailes teātra aktieru spēli izrādē, kura "Spēlmaņu naktī 2018/2019" ieguva bērnu un jauniešu žūrijas specbalvu kā labākā izrāde bērniem – “Planēta Nr. 85”. Šī izrāde ļāva skolēniem ceļot laikā, ciemoties pagātnē, iejusties savu senču – vecāku un vecvecāku – dzīves ikdienā, lai saprastu, cik brīnišķīga un vērtīga patiesībā ir viņu dzīve.

Brauciens tika organizēts ar ESF projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” un "Latvijas skolas soma" finansiālo atbalstu.

Ingrīda Grišāne, KVĢ 8.a klases audzinātāja