Uzņēmējdarbības iedvesmas konference „Uzdrīksties uzvarēt !”

31.oktobrī Krāslavas Valsts ģimnāzijas 7.-12. klašu audzēkņu grupa piedalījās Latvijas lielākajā uzņēmējdarbības iedvesmas konferencē „Uzdrīksties uzvarēt !”, kura notika Ķīpsalas izstāžu hallē . Konferencē piedalījās 5000 jaunieši no visas Latvijas, to organizēja Junior Achievement Latvija (JA Latvia) un Latvijas investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). Konference tiek organizēta jau piekto gadu. Tā ir iespēja ikvienam jaunietim bez maksas dzirdēt Latvijas spilgtāko uzņēmēju un personību pieredzes stāstus, saņemt padomus un gūt iedvesmu. Šī gada konferences motīvs bija saistīts ar varoņiem – par to, kur slēpjas viņu spēks.

Visu dienu ar iedvesmas stāstiem dalījās visdažādāko nozaru pārstāvji – IT kompānijas "Accenture Latvia" vadītājs Maksims Jegorovs, veselīgo graudaugu brokastu ražotāja "Musli Graci" dibinātāja Alise Balgalve, frizētavas "Wood Religion" izveidotājs Edgars Rozenvalds un daudzi citi, kuri ar savu piemēru mudināja jauniešus piepildīt savus sapņus. Ar savu pieredzi dalījās arī 2019. gada Latvijas labākais skolēnu mācību uzņēmums "Wheelift", kura izstrādātais unikālais sporta ekipējuma statīvs jau ir izraisījis interesi arī ārpus Latvijas .

Skolēniem tā bija lieliska motivācija un uzdrīkstēšanās sākt jau šodien spert soļus sevis pilnveidošanā, iesaistoties piedāvātos JA Latvija projektos , pielietot gūtās atziņas arī ikdienas dzīvē un mērķtiecīgi virzīties savu plānu īstenošanā.

JA Latvia” īstenotās programmas ir stabils atspēriena punkts uzņēmējdarbības uzsākšanai, par ko liecina tas, ka katru gadu daļa skolēnu mācību uzņēmumu pārtop reālos uzņēmumos, kas gūst panākumus ne vien Latvijā, bet arī Eiropas mērogā.

Paldies mūsu skolas direktoram un Kombuļu pagasta pārvaldei par iespēju apmeklēt šo lielisko pasākumu.

Iveta Balule,

Krāslavas Valsts ģimnāzijas skolotāja