Tikšanās Krāslavas Valsts ģimnāzijā

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Tie tālie gadi,

Tie uzpeld kā ūdesnsrozes

No dzelmainās pagājības,

Uzpeld un nogrimst,

Lai atkal uzpeldētu,

Dvēseli saviļņotu

Un mūžu apstarotu

Ar priecīgiem mirkļiem....

/J.Osmanis/

Absolventu balle Krāslavas Valsts ģimnāzijā katru gadu tiek gaidīta jo īpaši. Un tā ir, jo ikvienam, pēc izlaiduma aizverot skolas durvis, tiek atvērtas desmitiem jaunu, un tad sākas lielā dzīve. Bet skolas dzīve – tā ir kaut neliela, tomēr ļoti svarīga un interesanta dzīve daļiņa.

Lai atkalredzēšanās prieks mūsu absolventiem būtu vēl pilnīgāks, šī gada izlaiduma klašu audzēkņi nolēma sapulcināt visus mūsu skolēnus vienkopus, ar kuģi apbraucot desmit Eiropas valstis. Straujajiem spāņu dejas ritmiem mijoties ar Francijas romantiku, Monako iepazīstot laimesta garšu, Itālijā baudot dzejas burvību un ļaujoties Macareno dejas ritmiem, mijās arī jubilejas gadu stāstījumi un atmiņas par skolu. Tās bija tik patīkamas un spilgtas, ka, šķiet, viss, kas notika pirms vairākiem un daudziem gadiem, ir noticis tikai vakar. Pateicības vārdi un ziedi skolotājiem, mīļi smaidi un sirsnīgi skatieni – tie nebeidzās līdz ar kuģa piestāšanu Rīgas ostā, bet turpinājās vēl ilgi pēc pusnakts, klejojot pa skolas kuģa klaju un satiekot sen redzētus draugus, jo kur gan vēl var būs labāk, kā mājās, kur mīl un gaida.

Ilga Stikute,

KVĢ direktora vietniece