Tikšanās ar izdzīvojošiem holokaustā

27. janvāris ir ANO Starptautiskā holokausta upuru piemiņas diena, kurā daudzās pasaules valstīs tiek pieminēti nacistiskās Vācijas īstenotā holokausta pret ebreju tautu traģiskie notikumi. Latvijā kopā ar citām valstīm atceras šo 20. gadsimta lielāko traģēdiju un godina holokausta upurus.

Arī šogad, pieminot holokaustu, notika vairāki pasākumi. Vienā no tiem, pēc Izraēlas vēstniecības ielūguma, piedalījās arī ģimnāzijas skolēni. Latvijas Universitātē notika tikšanās ar izdzīvojošiem holokaustā – Marģeru Vestermani un Izraelu Hurinu. Cienījama vecuma kungi stāstīja savu izdzīvošanas pieredzi un atbildēja uz jautājumiem.

Dažas no skolēnu atziņām: „Es izjutu pilnībā visu viņu sacīto, tas bija ļoti emocionāli, ceru, ka nekad kaut kas līdzīgs neatkārtosies”.

„Mums bija ekskluzīva iespēja tikties ar cilvēkiem, kuri izdzīvoja holokaustā. Laikā, kad viņi zaudēja visus savus piederīgos, viņi spēja sevī atrast spēkus cīnīties un izdzīvot”.

„Stāstījums palīdzēja izprast šo nacistu pastrādāto noziegumu un izdarīt secinājumu par cilvēku garaspēku, ticību un pozitīvu skatu uz dzīvi neskatoties uz pārdzīvotām briesmām”.

Paldies skolas administrācijai par atbalstu līdzdalībai pasākumā.

Viktorija Nalivaiko

Krāslavas Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja