Teātrim - jā!

Teātra apmeklējums ikvienā cilvēkā viennozīmīgi izraisa emocijas. Tikai ir jautājums – kādas tās būs? Protams, vienmēr gribās lai tās būtu tikai pozitīvas.

Pateicoties projektam “Skolas soma”, 11. b un 7. klases skolēniem bija iespēja apmeklēt Dailes teātra izrādi “ Planēta nr. 85”. Izrāde bija par kādu puisi, kurš ir iemantojis brīnumainu iespēju ceļot laikā, nokļūstot 1985. gada stagnātiskajā Padomju Latvijā. Šajā ceļojumā viņš satiek savus vecākus un vecvecākus. Satiek savu pagātni un savus senčus – lai atrastu ceļu atpakaļ pats pie sevis un savas būtības. Un saprastu, cik brīnišķīga un vērtīga patiesībā ir viņa dzīve.

Skatītājiem, lūkojoties caur pagātnes prizmu un ar pietiekamu humora devu, bija iespēja izvērtēt tās priekšrocības, ko dot dzīve brīvā un demokrātiskā valstī, kad tev nav jābaidās no nevietā pateikta vārda, no kļūdainas rīcības, kad tu vari būt drošs par to, ka nesekos represijas. Diezgan vienkāršā veidā bija izstāstīts, ko nozīmēja dzīvot un izdzīvot Padomju Savienībā.

Daudziem skolēniem šis braucien uz teātri bija pirmais teātra apmeklējums vispār, un ir ļoti patīkami, ka skolēnu atsauksmes ir pozitīvas. Piemēram, 11. klases skolēni raksta:

· “Tā bija mana pirmā reize, kad apmeklēju teātri. Man ļoti patika un nenožēloju, ka braucu uz izrādi.”

· “Teātra izrāde bija emociju un arī piedzīvojumu pilna. Patika tas, ka mūsdienīgā veidā tika izskaidrota dzīve Padomju Savienībā. Protams, patika, ka bija jautri.”

· “Necerēju, ka izrāde būs tik interesanta…”

· “Manuprāt, izrāde bija interesanta. Tajā tika atspoguļots PSRS laiks. Mūsdienu jaunā paaudze tos laikus neizprot, jo viņiem nav priekšstata par tiem laikiem. Izrāde bija vērts apmeklēt.”

Savukārt 7. klases skolēni secināja, ka

· “Savām acīm ieraudzīju īstus aktierus. Patika multeņu varoņi.”

· “Teātris ļoti patika, biju sajūsmā, ka uz skatuves redzēju aktieri no “Ugunsgrēka” un aktrisi no “Viņas melo labāk”.”

· “Bija interesanti pastāstīts, kā kāds jaunietis aizceļo pagātnē pie saviem vecākiem, kuri tolaik ir pavisam jauni.”

Krāslavas Valsts ģimnāzijas

skolotāja A. Jakovele