Pieci latgalieši saņem LU fonda stipendijas

Šomēnes Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā intelektuāli bagātā gaisotnē sumināti 94 dažādu augstskolu studenti, kurus raksturo mērķtiecība, centība, daudzpusība un degsme par savu nodarbošanos. Stipendijas nes sev līdzi arī idejas un cerības par nākotnes iespējām, turpmākajiem izcilajiem sasniegumiem un bagātīgu pienesumu sabiedrības labā.

Atbalsta saņemšana ir sava veida atspēriena punkts un iedrošinājums vēl sekmīgākām studijām. Par LU fonda stipendiātiem šogad var sevi saukt pieci jaunieši, kuru izcelsme rodama Latgales pusē – krāslavietis Mihails Tumaševičs, viļāniete Jeļizaveta Klimanova, kā arī Rimants Žogota no Kārsavas novada Mežvidiem, Toni Anželo Fernandes no Rēzeknes novada Kaunatas un Raimonds Reščenko no Aglonas novada Kastuļinas pagasta.

Studijas Latvijas Universitātē ir uzsākuši trīs jaunieši. M. Tumaševičs ir ieguvis Minnas Matildes Vilhelmīnes Petkevičs piemiņas stipendiju. Viņš ir LU Datorikas fakultātes 1. kursa students, un savu nākotni saista ar IT jomu. Stipendiju palīdzēja teicamie rezultāti, pabeidzot Krāslavas Valsts ģimnāziju.

Savukārt ar mecenāta, Amerikas latvieša Pītera Aloiza Ragauša gādību LU pirmkursniekiem pirmoreiz piešķirtas divas Latgales “Ceļamaizes” stipendijas. Tās ieguvuši LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes studente J. Klimanova, kura ar ļoti augstiem panākumiem pabeigusi Viļānu vidusskolu, un LU Sociālo zinātņu fakultātes students, izcilais Kaunatas vidusskolas absolvents T.A. Fernandes.

Motivējošu atbalstu maģistra studiju 2. kursā saņēmuši talantīgi jaunie pētnieki. LU Ķīmijas fakultātes students R. Žogota LU fonda mecenātu stipendiju iegūst jau piekto gadu pēc kārtas, šogad tā ir Mundheim ģimenes Izcilības stipendija. Bet LU Bioloģijas fakultātes students, molekulārbiologs R. Reščenko saņēmis šogad izveidoto Izcilības stipendiju bioinformātikā.

Katrs, kas dzīvē kaut ko sasniedzis, zina, cik nozīmīgs šajā ceļā ir bijis draugu, ģimenes un pat svešinieku nesavtīgi sniegts atbalsts. Daudziem studentiem stipendija ir kalpojusi par orientieri lielu mērķu sasniegšanai. LU fonds lepojas, ka vairums stipendiātu, absolvējot augstskolu, veiksmīgi uzsāk karjeru un kļūst par atzītiem nozares speciālistiem.

Pieteikšanās stipendijām nākamajā akadēmiskajā gadā noritēs 2020. gada septembrī. Informācija par stipendijām pieejama LU fonda tīmekļa vietnē.

Par Latvijas Universitātes fondu

Jau kopš 2004. gada Latvijas Universitātes fonds nodrošina iespēju mecenātiem un sadarbības partneriem atbalstīt gan LU, gan citas vadošās Latvijas augstskolas, tā investējot Latvijas nākotnē. LU fonda prioritātes ir atbalstīt izcilākos studentus un pētniekus, veicināt modernas mācību vides izveidi, kā arī universitātes ēku būvi un rekonstrukciju.

Sagatavoja

Brigita Zutere,

Latvijas Universitātes fonds


LU fonda logotipi pieejami mājaslapā: https://www.fonds.lv/par-mums/zimols/logotipi/ Kopbilde: https://www.fonds.lv/par-mums/zinas/zina/t/52347/