Matemātiķu jubilejas pasākums Krāslavas Valsts ģimnāzijā

Krāslavas Valsts ģimnāzijā novembris ir ne tikai Valsts svētku noskaņās, bet arī matemātikas konkursu, olimpiāžu un sacensību laiks. 7.klašu skolēniem notiek novada konkurss matemātikā un informātikā, bet 10. – 12. klašu skolēniem jau desmito gadu tiek organizēta komandu olimpiāde un erudītu konkurss Valsts ģimnāziju skolēniem: tiek veidota jauna matemātiskā spēle (otro gadu to mums gatavo Juris Kokins), pasākumā piedalās Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas un Krāslavas Valsts ģimnāzijas komandas.

Olimpiāžu uzdevumu komplekts ietver sevī gan nopietnus algebras un ģeometrijas uzdevumus, gan dažādu laukumu salikšanu ar pentamino figūrām. Savukārt erudītu konkursa daļā ir jautājumi par matemātikas sakarībām, teorēmām, zinātniekiem, gan darbošanās ar datorspēlēm. Paredzēti arī dažādi veiksmes momenti, piemēram, par pareizu atbildi iespējams ar Laimes rata palīdzību nopelnīt sev punktus, ko veido Fibonači skaitļi.

Patīkami pārsteidz, ka jaunieši, kas piedalās šajās komanda olimpiādes un erudītu konkursā, ir izglītoti, motivēti, mērķtiecīgi un gudri, labprāt risina uzdotās problēmas, ar viņiem ir viegli komunicēt un sadarboties.

Komandu olimpiādē vislabāk veicās Rīgas Valsts. 2. ģimnāzijas 12. un 10. klašu komandām, un Krāslavas Valsts ģimnāzijas 11. klases komandai, savukārt erudītu konkursā Laimes ratu veiksmīgi uzgrieza un ieguva sev vēlamos punktus Daugavpils Valsts ģimnāzijas trīs 10. klašu komandas. Pasākuma noslēgumā katra viesu skola savā īpašumā saņēma Krāslavas Valsts ģimnāzijas sagatavoto matemātisko spēli.

Anna Juškeviča,

Krāslavas Valsts ģimnāzijas direktora vietniece mācību jautājumos

Foto autors - Jurijs Roga

Vairāk fotogrāfiju