KRĀSLAVAS VALSTS ĢIMNĀZIJA ZINOO CENTRĀ

21. novembrī ESF projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros tika organizēta mācību ekskursija Krāslavas Valsts ģimnāzijas 7.klases skolēniem uz ZINOO centru Rīgā. Zinātkāre ir ceļš uz zināšanām, bet zināšanas izskaidro brīnumus. Zinātkāres centrs "ZINOO Rīga" cenšas atraisīt skolēnos zinātkāri par pasauli, tehnoloģijām un sevi tehnoloģiju pasaulē.

Skolēni piedalījās nodarbībā “ Zemestrīce”. Mūsdienās, ceļot jaunas ēkas, speciālisti rūpīgi analizē to konstrukcijas, lai tās spētu izturēt dažādus laikapstākļus, ugunsgrēkus un pat dabas katastrofas. Nodarbības laikā draudzīgā un nepiespiestā veidā sadarbojoties ar grupas biedriem, skolēni būvēja mājas no kartona, papīra, kociņiem un līmlentes. Noteikumi bija: mājai jāiztur zemestrīce, jābūt 3 stāviem. Nodarbības vadītājs, simulējot zemestrīces sākšanos, pārbaudīja māju izturību un noteica uzvarētāju komandu. Zemestrīci izturēja triju komandu mājas, un skolēni bija sajūsmā par paveikto.

Pēc nodarbības skolēniem bija iespēja apskatīt interaktīvas ekspozīcijas, kur varēja paši izmēģināt dažādas tehnoloģijas. Skolēniem iepatikās darboties grupās, prieks, ja uzbūvētā māja izturēja zemestrīces simulāciju. Visi skolēni saņēma lielisku gandarījumu ekskursijas laikā.

7. klase un klases audzinātāja Inga Skerškāne