Iesvētīšana 2019

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Šī gada 24.septembrī Krāslavas Valsts ģimnāzijas 9. klases skolēni noorganizēja un novadīja tradicionālo 7. un šogad arī 8.klašu skolēnu iesvētīšanu. 9. klases skolēni labprāt iesaistījās dažādu aktivitāšu plānošanā, kā rezultātā viņi izdomāja dažādas stacijas jaunāko klašu skolēnu erudīcijas, izturības, precizitātes, skaļuma u.c. pārbaudei.

Noteiktajā laikā visi sapulcējās skolas pagalmā, kur 7. un 8. klašu skolēni tika sadalīti grupās, lai varētu darboties iepriekš sagatavotajās stacijās. Skolēniem nācās gan rāpot un iet pa čiekuriem, gan atbildēt uz dažādiem jautājumiem par skolu, gan meklēt putrā priekšmetus un tos nosaukt, gan miltos meklēt vīnogas, gan izkliegties, gan arī uzspēlēt ‘Kluso telefonu’ ar zīmuļiem mutē. Nevarēja iztikt arī bez fiziskām aktivitātēm, tā kā, neizpildot dotos uzdevumus un arī ejot uz stacijām, skolēniem nācās veit pietupienus, iet zosu gājienā, lekt vai skriet. Pašās beigās visi pulcējās skolas priekšā uz zvēresta nodošanu.

Piekusuši, bet gandarīti skolēni varēja doties mājās. No 9. klases skolēnu atziņām:

‘Kopumā bija diezgan jautri un interesanti. Bija arī tiešām smieklīgi momenti.’

‘Jā, šis bija pirmais pašu organizētais pasākums, tāpēc var droši teikt, ka ir dažas lietas, kuras varēja būt labāk pārdomātas.’

‘Tā bija jautri pavadīta pēcpusdiena.’

Anita Mateja