Debates 2019./2020.m.g.

31. oktobrī Daugavpils Valsts ģimnāzijā notika Latgales reģiona debašu turnīrs 10.-12. klasēm “Vai jaunieši prot kritiski izvērtēt influenceru piedāvāto dzīves stilu? “ Debatēt varēja gan latviešu, gan angļu valodā.

Debašu turnīrā piedalījās pavisam 8 komandas, no mūsu skolas - divas komandas, kuras debatēja latviešu valodā. Jāpiebilst, ka šogad ir mainīts debašu formāts, proti, no Popera debašu formāta uz Pasaules skolu formātu ( World School Debate), un tas nozīmē, ka katra dalībnieka runas ilgums ir 8 minūtes un tiek vērtēts saturs, stratēģija un stils.

Abas ģimnāzijas komandas veiksmīgi debatēja pirmajās divās spēlēs un atbilstoši iegūtiem punktiem iekļuva finālā, iegūstot 2. un 4. vietu. Īpašs prieks par 10. klases debatētājiem, kuriem tā bija pirmā pieredze, un 4. vieta 8 komandu konkurencē ir labs sākums.

Abas komandas piedalījās arī Nacionālajā debašu turnīrā, kas notika 9. novembrī Iecavā. Pēc trim spēlēm finālā iekļuva 1. komanda ( Sanija, Loreta, Ervīns) un ieguva 3. vietu.

Skolotājas Viktorija Nalivaiko un Daina Andžāne