Mācību prakse “Ziemeļitālija un Austrija pavasarī”

Post date: May 15, 2017 10:42:43 AM

Nebaidieties sapņot, jo tikai cilvēkam,

kuram ir sapņi, ir iespējas tos piepildīt.

(Pauls Koelju)

Patiesībā viss sākās tikai šajā mācību gadā, kad septembrī skolotāja I.Stikute mums piedāvāja iespēju apgūt un pilnveidot savas līdera prasmes, darbojoties projektā “Esi Līderis”. Pirmā semestra laikā apguvām teorētiskas zināšanas un kārtojām pārbaudījumu mācību priekšmetā “Lietišķā etiķete”, bet otrā semestra laikā apgūstam jau “Mārketinga” kursu un gatavojamies nākamajam pārbaudījumam. Lai zināšanas apgūt būtu interesantāk un aizraujošāk, šī projekta ietvaros mums tika piedāvāts izzinošais ceļojums – mācību prakse “Ziemeļitālija un Austrija pavasarī”. To arī izmantojām!

Mūsu ceļojums sākās 30.aprīļa rītā, kad kopā ar citiem 40 Latvijas skolēniem – līderiem, izbraucot cauri Lietuvai un Polijai, nokļuvām pirmajā apskates objektā Minimundā - miniatūrā pasaulē Austrijā, kurā iespējams uzzināt interesantas lietas. Šajā minimizētajā zemē ir apmēram 170 dažādu pasaulslavenu ēku, vilcienu un kuģu modeļu. Apskatījām Sidnejas Operas namu, “pastaigājāmies” zem Eifeļa torņa, apbrīnojām Brīvības statuju un redzējām vēl daudz citas lietas. Minimundus modeļi ir veidoti ļoti rūpīgi un precīzi līdz pat sīkākajai detaļai mērogā 1:25 un izmantojot oriģinālos materiālus. Minimundus - visa pasaule miniatūrā, kur ir unikāla iespēja dienas laikā apceļot vairākas valstis un pilsētas.

Nākamais rīts Itālijā mūs sagaidīja ar zilām debesīm, sauli un lielisku laiku. Mazās ieliņas, kanāli un burvīgie tiltiņi Venēcijā - tur var klīst stundām. Silda saule, atvēsina dievīgais itāļu saldējums un iedvesmo Itālija! Apskatījām slavenākos apskates objektus - Svētā Marka laukumu, kur atrodas Dodžu pils, Bazilika, promenāde. Braucām arī ar gondolām un apskatījām blakus esošās Burano un Murano salas. Burano ir maza, krāsaina un fotogrāfu ļoti iecienīta Venēcijas arhipelāga saliņa. Atšķirībā no Murano salas, kas ir slavena ar savām stikla pūšanas tradīcijām, Burano sala izsenis ir bijusi slavena ar savām smalkajām mežģīnēm. Mūsu skatus gan piesaista spilgti izkrāsotās mājiņas, kas uz zilās debess un zaļo ūdeņu fona izskatās vēl divtik spilgti. Nu neesam mēs pieraduši redzēt dzīvojamās mājas tik spilgtās krāsās, tāpēc gribas nofotografēt vai katru stūri. Venēcija ir kaut kas vienreizējs un neaizmirstams.

Mēs bijām priecīgi iepazīt lielu, skaistu un senu pilsētu – Veronu. Daudz kur uz māju sienām vēl bija saglabātas senās freskas, bet apmetums atjaunots tikai tur, kur fresku vairs nebija. Tāds jauks itāļu haoss, kas tam visam piešķīra vēl lielāku šarmu. Objekti Veronā – arēna un slavenais Džuljetas balkoniņš, kas pārpildīts ar tūristiem. “Gardaland” – milzīgais izklaides un atrakciju parks Gardas ezera krastā, kas mūs iejūsmināja. Tajā valda itāļiem raksturīgais dabiskums, nepiespiestība un temperaments. Desmitiem ultramodernu atrakciju, kalniņu, karuseļu, kuģīšu, tematisko paviljonu.

Itālija ir valsts, kurā ir vērts atgriezties, lai baudītu visu ko šī daudzkrāsainā zeme sniedz!

Katrs ceļojums, lai arī uz cik tālām vai tuvām zemēm mēs dotos, tas bagātina mūs un mūsu iekšējo pasauli, bet vismīļāk ir atgriezties mājās…Brauciena laikā iepazināmies ar jauniešiem, kas ir tikpat aktīvi, atklāti un radošu ideju bagāti kā mēs, vienojāmies, ka ļoti daudzas no vistrakākajām idejām īstenosim savā dzimtenē.

Paldies vecākiem, Krāslavas Valsts ģimnāzijai, Krāslavas novada domei, Biznesa vadības koledžai un Rīgas Komercskolai par mums doto iespēju darboties un pilnveidoties.

Antra Umbraško,

Krāslavas Valsts ģimnāzijas 9a.klases skolniece.