Zelta Zivtiņas čempionāts 2018

Post date: Jun 11, 2018 8:40:43 AM

Šogad Zelta Zivtiņas čempionāts notika jau 12 reizi, tomēr šogad tas notika daudz lielākam skolēnu skaitam. Finālā piedalījās Latvijas skolu 540 klases, katrā klašu grupā pa 180 klasēm. Lai tiktu finālā bija nepieciešams izpildīt digitālā pusfināla uzdevumus: bija jāizveido memes, radoši jāparāda lauva, jāizveido fizikas eksperiments, jānofilmē ceļš uz finālu un citi uzdevumi. No mūsu skolas finālā tika 3 klases – 7.a, 10.ab un 11.d klase.

Vidusskolai fināls notika 26.maijā Ropažu sporta kompleksā “333”. Visu dienu notika dažādas aktivitātes, paralēli fināla uzdevumiem notika 15 papildus uzdevumi, par kuriem varēja nopelnīt uzlīmes. Sakrājot visas uzlīmes, varēja dabūt papildus punktus.

Finālā uzdevumi:

· “Meža jūdze” - Orientēšanās mežā, kur vajadzēja pēc zīmējumiem saprast, kas tā ir par pilsētu, un arī atbildēt uz jautājumiem par konkrēto pilsētu.

· “Tele 2 Supergaiziņš” - Alpīnistu siena, kurā vajadzēja rāpties 9 dalībniekiem;

· “SEB sasmeltā Niagāra” – kur 2 dalībnieki no paaugstinājuma meta balonus piepildītus ar ūdeni, bet 8 dalībnieki plēvēs centās saķert atlēkušās ūdens šļakatas

· “Samsung karstais asfalts” – šeit bija sarūpēti 3 uzdevumi, vienā komandas kapteiņiem vajadzēja braukt ar kartingu, otrajā vajadzēja komandai vilkt bagiju un trešajā vajadzēja pēc iespējas augstāk palekties

· “Elektrolabirints” – 9 dalībniekiem turot paliktni aiz auklām, pārnest divas ripas cauri labirintam

· “ZZ slapjie airi” – 10 dalībniekiem, atrodoties uz plosta, pa ūdeni nogādāt bumbu uz salu un no turienes atvest citu bumbu, ceļā vēl pārvarot dažādus šķēršļus

· “AHHA kājkartings” - ar kartingu brauca viens dalībnieks, kuru darbināja ar elektrību, ko saražoja skrienot pa skrejceliņu 9 komandas dalībnieki, ātrums un attālums, kuru nobrauca, bija atkarīgs no komandas skriešanas ātruma.

· “ZZČ bumbu droms” – metot bumbas ar kaķeni pāri tīklam, pār ēkai komandai bija tā ar palagiem jānoķer un jāiemet grozā.

Darbojoties šajās aktivitātēs, komandai jābūt ļoti saliedētai. Daudzi skolēni pēc pasākuma atzina, lai gan bija grūti uzdevumi un bija ļoti karsts laiks, tomēr bija ļoti jauki pavadīts laiks ar klasi.

Pasākuma noslēgumā spēlēja grupa “Bermundas divstūris”, kas jauniešiem ļoti patika un atsauksmēs rakstīja, ka koncerts varētu būt ilgāks.

Krāslavas Valsts ģimnāzijas klašu audzinātājas

Sandra Nemeņonoka un Ludmila Koževņikova