Valsts svētku ieskaņās…

Post date: Nov 16, 2015 2:48:55 PM

11. novembris - Lāčplēša diena, kad Latvijā pieminām kritušos karavīrus un apzināmies, ka brīvībai ir augsta cena. Valsts svētkus gaidot, ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts nēsāt pie apģērba sarkanbaltsarkano lentīti ar stūriem uz augšu, kas simbolizē uzvaru.

Krāslavas Valsts ģimnāzijā jau pirmdienā, 9. novembrī, virmoja gaisā pirmssvētku sajūtas. Gan skolotājiem, gan daudziem skolēniem pie krūtīm bija piespraustas sarkanbaltsarkanās lentītes.

Lāčplēša diena ģimnāzijā pagāja patīkamā steigā, pagūstot gan čakli pastrādāt mācību stundās, gan radoši darboties un skanīgi dziedāt pēcstundu aktivitātēs. Pie tam šajā dienā mūs apciemoja Visaginas “Verdenes” ģimnāzijas kolektīvs, ar kuru draudzība ilgst nu jau vairāk nekā desmit gadus! Ciemiņus sagaidījām Aglonā, kur lietuviešu draugiem bija iespēja apmeklēt Karaļa Mindauga un karalienes Martas kapa piemiņas vietu, uzkavēties Aglonas bazilikā, kā arī apmeklēt tūristu iecienīto apskates objektu – Karaļa kalnu. Tad ceļš veda uz ģimnāziju, kur kopā ar mūsu skolēniem lietuvieši piedalījās dažādās svētku nodarbēs - apgleznoja stikla trauciņus, kuri rezultātā kļuva par stilizētiem svečturiem, ar savas tautas spēka zīmēm izrotāt simbolisku žogu (to pašu darīja arī ģimnāzijas skolēni savās klasēs) -, kā rezultātā tapa skaists, krāsains žoga fragments, kur visi varēja vērtēt skolēnu un ciemiņu radošumu, izdomu, kā arī mūsdienīgu interpretāciju senajām zīmēm.

Tālāk sekoja dziesmu konkurss, kurš nu jau kļuvis par novada un pilsētas skolu vienotu pasākumu. Šogad ar savu līdzdalību mūs priecēja Varavīksnes vidusskola, Izvaltas pamatskola un Krāslavas Poļu skola. Paldies viņiem par atsaucību, bet īpašs paldies, protams, šo skolu mūzikas skolotājām Ritai Andrejevai, Silvijai Stivriņai, Ludmilai Artemenkovai.

Savukārt lietuviešu draugi mums bija sarūpējuši mini koncertiņu, kurā vērojām gan raito lietuviešu tautas deju soli, gan klausījāmies lietuviešu tautas dziesmas, gan instrumentāla ansambļa izpildījumā baudījām rokenrola ritmus. Bet mūsu ģimnāzisti konkursā skandēja latviešu tautas dziesmas, un katrs kolektīvs bija padomājis gan par oriģinālu mūzikas pavadījumu, gan par vienotu vizuālo tēlu, līdz ar to pasākums izvērtās par skaistu dziesmu festivālu, kā rezultātā žūrijas locekļiem – BJC metodiķei S. Kumpiņai, ģimnāzijas kora vadītājam A. Bižānam, ģimnāzijas angļu valodas skolotājai L. Kolosovskai – bija ļoti grūti izvērtēt sniegumu, bet šai situācijai viņi atrada oriģinālu risinājumu – piešķirot vairākus 2. un 3. pakāpes diplomus, bet 1. pakāpes diplomu ieguvējas bija 10. d un 12. c klase.

Kā svētku dienas kulminācija bija visa skolas kolektīva un ciemiņu piedalīšanās lāpu gājienā, kas noslēdzās pie pieminekļa „Māte Latgale raud” ar piemiņas brīdi. Diena paskrēja vēja spārniem. Mēs katrs savā sirdī paņēmām līdzi pašu svarīgāko – mēs mākam un varam būt vienoti! Ļoti ceru, ka šī sajūta mūs pavadīs ne tikai šajās svētku dienās, bet tā ir visu laiku jāpatur prātā - tikai vienotībā ir spēks!

Krāslavas Valsts ģimnāzijas skolotāja A. Jakovele