Valsts ģimnāziju ERUDĪTI pulcējas Siguldā

Post date: Jan 24, 2011 9:59:34 AM

Piektdien, 21.janvārī Latvijas Valsts ģimnāziju sadarbības ietvaros Siguldas Valsts ģimnāzijā notika intelektuāli radošs konkurss „ERUDĪTS” ģimnāziju vecāko klašu skolēniem, starp kuriem bija arī mūsu skolas erudītākie skolēni, Ilga Skerškāne, Austris Ļaksa, Evelīna Puzo, Jānis Pjalkovskis, Kristīne Dzalbe un Ilze Andžāne, un skolotāja Viktorija Naļivaiko, kura visu konkursa gaitu cieši jo cieši turēja īkšķus par savējiem. Konkursa mērķis bija ne tikai noskaidrot, kurā Latvijas Valsts ģimnāzijā mācās erudītākie un radošākie vidusskolēni, bet arī veicināt skolēnu izziņas interesi un rosināt viņu radošās spējas.

Lai noskaidrotu konkursa uzvarētāju, jauniešiem nācās radoši prezentēt savu komandu un apliecināt savu erudīciju, atbildot uz pretinieku uzdotajiem jautājumiem, iesildīšanās testā un vēl septiņās erudīcijas jomās: mākslā, zinātnē, ģeogrāfijā un politikā, literatūrā, sportā, mūzikā un matemātikā. Kopā varēja iegūt 190 punktus, taču tas bija krietni grūtāk, nekā mēs bijām iecerējuši. Kā jau veiksmes spēlēs pienākas, bija gan kāpumi, gan kritumi. Taču ar savu rezultātu esam ļoti apmierināti!

Jā, cīņa par olimpisko sešinieku bija sīva līdz pat konkursa pēdējai kārtai. Un ar 117,7 punktiem mēs ierindojāmies piektajā vietā, tikai par vienu punktu atpaliekot no ceturtās vietas ieguvējiem.

Vien ar 0,2 punktu pārākumu par uzvarētajiem tika atzīti Siguldas Valsts ģimnāzisti.

Šī garā, erudīcijas jautājumiem bagātā diena bija zelta vērta, jo nekad nenāk par ļaunu uzzināt ko jaunu.