Vācu valodas diena Rēzeknē

Post date: Feb 9, 2017 10:59:13 AM

Šī gada 24.janvārī Krāslavas Valsts ģimnāzijas skolēni Pauls Nartišs, Viktorija Neverovska, Sintija Skerškāne un Jolanta Markeviča vācu valodas skolotājas Romualdas Vešteres vadībā pārstāvēja skolu Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas (turpmāk tekstā ATV) rīkotajā Vācu valodas dienā Rēzeknē, kas mums visiem izvērtās par interesantu, izzinošu un daudzveidīgu mācību ekskursiju.

Pasākuma ieskaņā visus klātesošos sveica ATV direktors Aivars Vilkaste, starp citu, vācu valodā. Tad sekoja skolu prezentācijas, kurās komandas iepazīstināja viena otru ar savu pieredzi vācu valodas apguvē un tai veltītajām aktivitātēm, kas regulāri norisinās viņu skolās. Visinteresantākā no 10 pārstāvētajām skolām mums likās pati ATV, kurā mācās tikai 36 skolēni.

Konkursam par Vāciju skolēni vilka lozes un sadalījās jaunās, jauktās komandās, sastāvošās no dažādu skolu audzēkņiem. Mūsu meitenēm paveicās, jo viņas visas kopā tika vienā komandā. Dažādu aktivitāšu laikā skolēni pārbaudīja savas zināšanas Vācijas ģeogrāfijā, sportā, literatūrā, mākslā un kino. Konkursā tika iesaistīti arī atbraukušie vācu valodas skolotāji. Gan gatavojoties, gan paša pasākuma laikā uzzinājām daudz jauna par Vāciju, kā arī salīdzinājām savas valodas prasmes ar citu skolu skolēniem.

Pēc apbalvošanas viesojāmies Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Inženieru fakultātē, kur apskatījām jaunās laboratorijas un iepazināmies ar modernajām Eiropas līmeņa ierīcēm un izgudrojumiem. Noslēgumā visiem dalībniekiem tika piedāvāta iespēja apskatīt Rēzeknes pilsētu, tās skaistākās un ievērojamākās vietas atraktīva ģida vadībā.

Jolanta Markeviča, 11.b klase