Tikai improvizācija...

Post date: Dec 20, 2011 8:49:18 PM

Tikai improvizācija...

Agrā decembra rītā Krāslavā satikās bariņš vārnu. Ar maiņas apaviem un sviestmaizēm somās

viņi iesēdās autobusā un devās uz priekšu. Visas vārnas bija nedaudz miegainas, tomēr gatavas doties tālaja ceļa, lai parādītu, ko spēj, un iemācītos arī jaunas prasmes. Bet kas tās bija par vārnām, kuras kaut kur brauc tik agri no rīta?Ne jau parastās. Tas bija mūsu skolas teātra kolektīvs „Vārna”, kura dalībnieki devās uz Jūrmalu, lai tiktos ar saviem kolēģiem no citām Latvijas skolām. Kad vārnas iedarās Jūrmalas Valsts ģimnāzijā, visi ātri pārģērbās un devās teātra virpulī!Viss sākās ar grupu prezentācijām. Iepazināmies ar pārējiem kolektīviem un devāmies iesildīties. Tad sekoja kas iespaidīgs. „Es zinu, ko gribu, ko gribu, es zinu, ja gribu, tad varu, kad varu, tad daru...” Šī teātra mantra piepildīja visu zāli, liekot justies kā vienam veselam un sagatavojot mūs sparīgai dienai.

Pēc mantras noskaitīšanas visus sadalīja grupās. Kļuvām par Anniņām, Herbertiņiem, Ikariņiem, Jānīšiem, Dailiņām un visādiem citādiem tēliem. Mūsu uzdevums- veido etīdes. Tās sākās gan ar skaitīšanu, gan šūšanu, dziedāšanu, ēšanu un arī gulēšanu, jo uzdevums bija viens- etīdi sākt un beigt, visiem kopā darot kādu konkrētu lietu.

Tālākais bija interesanti, jo katra grupa gāja savu ceļu- filmēt seriālu, minēt krustvārdu mīklu par aktieriem, zīmēt dekorācijas skatuvei, veidot dialogus, iejūtoties kādās lomās, un dejot salsu. Tieši salsas dejošana daudziem iepatikās visvairāk, jo kas tāds tika darīts pirmo reizi.„Man ļoti patika, šādā pasākumā piedalījos pirmo reizi,” saka Alise, kura ar teātri nodarbojas jau vairākus gadus. „Visjaukākais likās mantra, kura mūs vienoja un sagatavoja darbam. Interesanti bija arī taisīt etīdes, kurās visiem bija izdomāts kas interesants. Man prieks, ka redzēju citus un biju kopa ar viņiem, jo ta bija aizraujoša dalīšanās sava pieredzē.”

„Lai gan neesmu no teātra pulciņa, man šis brauciens iespiedās atmiņa tik un tā,” stāsta Mārcis. „Tur bija interesantas nodarbes un daudz jaunu cilvēku, arī tas, ka mēs veidojām etīdes un attīstījām savu radošo domāšanu. Arī seriāla filmēsana bija interesanta, tērpi bija smieklīgi.”

Kopumā jāatzīst- brauciens apvienoja patīkamo ar lietderīgo. Vārnas iemācījās kaut ko jaunu, atpūtās un nedaudz izklaidējās. Jaunā pieredze, cerams, būs noderīga arī nākotnē, lai izmēģinātu ko vēl nedarītu arī mājās.