Olimpiāde lietišķajā informātikā „Paskāla ritenis”

Post date: Apr 26, 2018 9:53:42 AM

Šī gada 4.aprīlī Daugavpils Universitātes Informātikas katedrā jau trīspadsmito reizi skolēniem tika organizēta olimpiāde lietišķajā informātikā „Paskāla ritenis”. Tā pulcēja dalībniekus no visas Latvijas, lai pārbaudītu viņu teorētiskās zināšanas informāciju tehnoloģijas jomā, kā arī praktiskās iemaņas Microsoft Office programmas lietojumā (tas ir, teksta redaktors, izklājlapas lietotne, prezentācijas lietotne un datu bāzes veidošana).

Olimpiādes mērķis – paplašināt un nostiprināt skolēnu teorētiskās un praktiskās zināšanas lietišķajā informātikā, popularizēt mūsdienu informācijas tehnoloģijas.

Šogad olimpiādē piedalījās 65 dalībnieki no 30 vispārējās izglītības un profesionālās vidējās izglītības iestādēm. Krāslavas Valsts ģimnāziju pārstāvēja 11. klases skolnieks Pauls Nartišs un 8. klases skolnieks Ervīns Jakovelis. Mūsu skolniekiem nebija tik viegli iegriezt “Paskāla riteni”, bet rezultāts iepriecināja.

Visu dalībnieku konkurencē I vietu izcīnīja Pauls Nartišs un Ervīnam Jakovelim ir II vieta pamatskolas grupā. Līdz ar iegūto vietu Paulam ir tiesības pretendēt ārpus konkursa studijām DU “Informācijas tehnoloģiju” programmā.

Krāslavas Valsts ģimnāzijas

matemātikas un informātikas skolotāja Nataļja Loskutova.