Lego robotu sacensības Igaunijā.

Post date: Mar 14, 2017 10:15:53 AM

Krāslavas Valsts ģimnāzijas komanda “Krekeri” 11.,12. martā piedalījās Igaunijas robotu sacensību finālā Tartū. Pavisam bija 42 komandas, starp tām komanda no Itālijas, Moldovas un divas Latvijas komandas – mēs un Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas komanda “Prāta vētra”.

Divu dienu laikā mums bija jāpiedalās sava projekta par bitēm aizstāvēšanā, prezentēt savu stendu par skolu un Krāslavu, robota dizaina un programmas analīze, kā arī bija jāiztur robotu spēļu trīs raundi. Robotu spēlē mūsu komanda ierindojās 23.vietā. Uzskatām, ka tas ir labs rezultāts, jo ar robotiku nodarbojamies tikai no 2016.gada novembra. Grūtības pakāpe bija lielāka nekā Latvijā, jo komanda kā saziņas valodu varēja izmantot tikai angļu un Igaunijā robotika ir vairāk attīstīta.

Šis pasākums tika organizēts Igaunijas Nacionālajā muzejā, un visiem dalībniekiem bija iespēja to apmeklēt par brīvu, ko arī izmantoja mūsu komanda.

Komanda “Krekeri” saka paldies Krāslavas novada domei par transporta nodrošināšanu, Krāslavas tūrisma centram par stenda materiāliem par Krāslavu un suvenīriem, un, protams, skolēnu vecākiem par atbalstu, jo tā bija vēl viena iespēja komandai gūt pieredzi, parādīt savu darbu un mācīties no citiem.

Komandas “Krekeri” skolotāji

Daina Andžāne un Sandra Nemeņonoka.