Latvijas Universitātes profesora vieslekcija

Post date: Mar 11, 2015 11:41:19 AM

27. februārī skolā viesojās Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes asociētais profesors, Ģeoloģijas katedras vadītājs, pasniedzējs Ģirts Stinkulis. Tik augsta līmeņa vieslektora vizīte mums bija patiesi liels notikums. Tādējādi vidusskolēniem bija unikāla iespēja iepazīties ar LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes studiju un karjeras iespējām, noklausīties interesantu lekciju par pasaules derīgajiem izrakteņiem, plātņu tektoniku, un kā īpašu Stinkuļa kunga dāvanu mums, arī prezentāciju par zemes garozas uzbūvi un derīgajiem izrakteņiem Krāslavas novada teritorijā. Izrādās, ka arī mūsu tuvākajā apkārtnē zemes dzīlēs ir sastopami unikāli un seni ieži , kuriem dots Krāslavas vārds.