Latvijas Kultūras kanona konkurss „Raiņa un Aspazijas idejas un vērtības mūsdienu cilvēku dzīvē un notikumos”

Post date: Mar 21, 2016 12:57:41 PM

Četru gadu laikā Latvijas Kultūras kanona konkursā piedalījušies daudz un dažādi jaunieši, visi talantīgi, radoši, atraktīvi un dzīvespriecīgi. Krāslavas Valsts ģimnāzija piedalījās visus četrus gadus, sākot no vispārējās iepazīšanās ar kanonu līdz scenārijam dokumentālajai filmai par tradīcijām ģimenē un visbeidzot performancei.

Šoreiz konkurss norisinājās Raiņa un Aspazijas jubilejas gada programmas ietvaros, un konkursa moto bija „Raiņa un Aspazijas idejas un vērtības mūsdienu cilvēku dzīvē un notikumos”.

Vīzijas skatuves mākslas performanci dalībniekiem nācās prezentēt konkursa pirmajā kārtā, kas notika Latvijas reģionos, Latgalē notika Rēzeknē Latgales vēstniecībā GORS. Krāslavas Valsts ģimnāzijas komanda – Ieva Jokste, Laura Muskare un Aivars Dunskis ieguva 1. vietu un iespēju realizēt savu skatuves mākslas performanci.

2016.gada 11.martā Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā Zirgu Pasts notika Latvijas Kultūras kanona konkursa „Raiņa un Aspazijas idejas un vērtības mūsdienu cilvēku dzīvē un notikumos” fināls. Savas performances rādīja 5 komandas - Baldones vidusskolas, Ogres tehnikuma, Ogres Valsts ģimnāzijas, Brocēnu vidusskolas un Krāslavas Valsts ģimnāzijas.

Krāslavas valsts ģimnāzijas komandas performances nosaukums bija „Kas piedot ir?”

Krāslavas valsts ģimnāzijas komanda (Ieva Jokste, Laura Muskare, Ņina Pizāne, Aivars Dunskis un Jurģis Viļums) ieguva 1. kārtas diplomu nominācijā „Par dabiskumu un skaidrību performancē” un Kultūras ministrijas balvu.

Paldies Krāslavas Valsts ģimnāzijas jauniešiem Ievai, Aivaram, Laurai, Ņinai un Jurģim par radošumu un izturību piecu mēnešu garumā kā arī Dainai Andžānei par atbalstu un foršajām idejām!

Inga Skerškāne