Latvijas jaunatnes prāta un erudīcijas spēles „ZZ ČEMPIONĀTS.”

Post date: Jun 3, 2014 9:35:59 AM

„Mēs to paveicām!” tā šobrīd mēs, Krāslavas Valsts ģimnāzijas 8. a klases skolēni un klases audzinātāja, varam droši teikt, jo esam pabijuši milzīgā, grandiozā pasākumā „ZZ ČEMPIONĀTA” finālā Rīgā. Pasākums notika 31.maijā Rīgā lielajā „Arēna Rīga”.

„ZZ ČEMPIONĀTS” ir trakas sacensības starp klasēm visā Latvijā, kurās, pārbaudot drosmi, cīņassparu, atjautību, radošumu un klases vienotību, ZELTA ZIVTIŅA dāvā neaizmirstamus piedzīvojumus un lieliskas balvas pašām draudzīgākajām klasēm.

Latvijas skolēnu sporta un prāta spēles „ZZ ČEMPIONĀTS” ir tradīcija, kas ik gadu vieno tūkstošiem skolēnu. Pasākums šogad noritēja jau astoto reizi, tas tiešām bija iespaidīgs, vienkopus pulcējot 6000 Latvijas 4. -12. klašu skolēnus. Lai nokļūtu līdz finālam, mums vajadzēja ierindoties 11 labāko komandu vidū pusfinālā Daugavpilī, ko mēs arī veiksmīgi izdarījām, iegūstot 8. vietu. Tāda veida pasākumā mana klase piedalījās pirmo reizi, un tā bija laba pārbaude klases saliedētībai, spējai ātri reaģēt uzdevumu izpildes laikā, spējai nenobīties no neparastiem, reizēm pat likās neizpildāmiem uzdevumiem. Katru uzdevumu veica 10 cilvēku komanda, tāpēc liela nozīme bija tam, kā skolēni novērtēja paši savas spējas, kā spēja koncentrēties uzdevuma izpildei, jo visur tika ņemta vērā ne tikai kvalitatīva uzdevuma izpilde, bet arī ātrums, kādā tiek paveikts uzdevums. Kopumā uzdevumi bija jautri, aizraujoši un, protams, ļoti interesanti - gan trāpīt pēc iespējas vairāk bumbiņu spaiņos, kas nepārtraukti šūpojās, gan uzbūvēt piramīdu, izmantojot 10 auklas ar āķi, kas ir savā starpā sasietas, gan salikt puzli ar makšķeru palīdzību, gan ar garu, mīkstu un lokanu nūju palīdzību sadzīt dažādu krāsu bumbiņas dažādos laukumiņos utt. Pie tam, lai uzsāktu uzdevumu izpildi, skolēniem bija jāsabildējas visdažādākajos veidos un fotouzņēmumu vajadzēja uzrādīt tiesnesim, kurš bildi novērtēja un ļāva mums pildīt kārtējo uzdevumu. Izejot cauri pusfināla uzdevumiem, mums nu jau likās, ka māksla ir rokā un Rīgā nostartēt būs tīrais nieks. Bet te nu gan nācās mazliet vilties. Jā, stafešu posmā lielākā daļa uzdevumu bija tādi kā Daugavpilī, arī uzdevumu izpildei bija atvēlēts konkrēts laiks, taču uzdevumi bija tikai vienpadsmit, bet startu vienlaicīgi uzsāka 60 komandas, kurām šo vienpadsmit uzdevumu veikšanai bija atvēlētas divas ar pusi stundas. Un te mēs sapratām, ka vinnētājas ir lielās klases, kurās bija 30 un vairāk skolēnu, jo katra uzdevuma izpildei vajadzīgi tikai 10 cilvēki, un līdz ar to lielās klases varēja sadalīties un vienlaicīgi pildīt vairākus uzdevumus (tāpēc arī galvenās balvas „nocēla” lielo pilsētu lielās klases), diemžēl mēs tā nevarējām, jo uz finālu aizbraucām vien 15 cilvēki, bet, neskatoties uz to, visus uzdevumus paveicām atvēlētajā laikā, kaut gan bija komandas, kuras diemžēl palika aiz borta.

Rīgā mēs neieguvām nekādas specbalvas, un tomēr emociju un iespaidu ir vesels vezums. Mājās atgriezāmies noguruši, bet apmierināti. Pie tam Rīgā visu dienu mūs pacietīgi gaidīja Krāslavas novada domes sarūpētais Kombuļu pagasta pārvaldes autobuss un divi visjaukākie šoferīši pasaulē – Viktors Daņiļevičs un Alberts Plinta. Paldies ģimnāzijas vadībai, Krāslavas novada domei, Kombuļu pagasta pārvaldei, šoferīšiem un bērnu vecākiem par atbalstu!

Esam izgājuši cauri pusfinālam un finālam, un nākamajā gadā esam spēka un drosmes pilni startēt vēlreiz.

Rīga, saturies – Krāslava nāk!!!

Krāslavas Valsts ģimnāzijas

8. a klases audzinātāja A. Jakovele