Latgales reģiona atklātā angļu valodas olimpiāde

Post date: Dec 19, 2012 7:42:03 AM

Jau trešo gadu pēc kārtas Krāslavas Valsts ģimnāzijas skolēni veiksmīgi piedalās Latgales reģiona atklātās angļu valodas olimpiādēs, kurus organizē Preiļu Valsts ģimnāzija. No katras Latgales reģiona skolas atklātajā olimpiādē piedalās trīs vidusskolēni. Atgādināšu Krāslavas Valsts ģimnāzijas skolēnu veiksmes stāstu:

Latgales reģiona 1. atklātā angļu valodas olimpiāde 2010/2011 m.g.:

· Juta Dombrovska (12.b) – 2.vieta

· Toms Zaltāns (12.b) – 3. vieta

Latgales reģiona 2. atklātā angļu valodas olimpiāde 2011/2012 m.g.:

· Agita Jaunmuktāne (11.b) – 2.vieta

· Deniss Račko (12.c)– atzinība

Latgales reģiona 3. atklātā angļu valodas olimpiāde 2012/2013 m.g.:

· Agita Jaunmuktāne (12.b)– 1.vieta

· Evelīna Puzo (12.c) – 2.vieta

Agita Jaunmuktāne, 1.vietas ieguvēja, dalās iespaidiem: „Tā kā es piedalījos arī 2. atklātajā angļu valodas olimpiādē 2011. gada decembrī, man jau bija neliela pieredze un diploms par 2. vietu, bet, protams, neviens jau īsti nezināja, kādi uzdevumi mūs gaida šoreiz. Atšķirībā no pagājušā gada olimpiādes, uzdevumos ietilpa arī klausīšanās daļa, bet pārējo uzdevumu pildīšanā noderīgas bija arī kultūras vēstures zināšanas.

Man izdevās iegūt 1. vietu un, ņemot vērā, ka dalībnieku skaits bija liels, manuprāt, tas ir nozīmīgs sasniegums. Man tas ir īpaši svarīgi, jo pašlaik mācos 12. klasē un man vairs nebūs iespējas piedalīties skolas olimpiādēs. Izdzirdot savu vārdu starp uzvarētājiem, protams, bija prieks un gandarījums par paveikto.

Ceru, ka arī turpmāk tiks organizētas šādas olimpiādes, lai sniegtu iespēju arī citiem parādīt sevi no labākās puses un gūt panākumus.”

Evelīna Puzo, 2.vietas ieguvēja: „Var droši teikt - šī bija lieliska iespēja kārtējo reizi pārbaudīt savus spēkus. Lai gan dalībnieku bija mazāk nekā pirms gada, konkurence tik un tā bija liela, bet tāpat arī vēlēšanās sasniegt labus rezultātus. Piedalīties olimpiādēs vienmēr ir interesanti, īpaši tad, ja šāda iespēja ir vairākas reizes pēc kārtas, jo ir jauki redzēt savu, citu un paša pasākuma progresu, jo no kļūdām visi mācās un olimpiādes katru gadu kļūst interesantākas un izaicinošākas tāpat kā to dalībnieki. Jāpiemin arī tas, ka mums tika vadīta arī ļoti interesanta virtuālā ekskursija pa pilsētu - nekad nebūtu iedomājusies, ka Preiļiem ir tik interesanta un stāstiem bagāta vēsture, kā mums tika stāstīts”.

Paldies Preiļu Valsts ģimnāzijas komandai, kura sagatavoja telpas, parūpējās par uzdevumiem un paaicināja pie sevis 110 skolēnus no visiem Latgales novadiem! Paldies Preiļu Tūrisma informācijas centra vadītājai Irēnai Kjarkužai, kura novadīja mums visiem brīnišķīgu virtuālu ekskursiju pa Preiļiem, dziedot Preiļu himnu un latgaliešu tautasdziesmas! Mēs esam iespaidoti, mēs brauksim pie jums arī nākošgad!

Sīkāku informāciju par Latgales reģiona 3. atklāto olimpiādi angļu valodā var iegūt Preiļu Valsts ģimnāzijas mājas lapā: http://www.pvg.edu.lv/index.php?src=pasakumi/anglu_valoda_2012/anglu_valoda_2012.htm

Ļ. Makareviča