„Kultūras kanona vēstis Latvijas nākošajā simtgadē”

Post date: Nov 27, 2017 6:07:09 AM

Šogad jau sesto reizi notika Kultūras kanona organizētais konkurss, un visus šos sešus gadus Krāslavas Valsts ģimnāzijas skolēni to atbalsta. Pirmais posms notika Rēzeknē, Latgales vēstniecībā “GORS”. Šoreiz ģimnāzijas komandu pārstāvēja Sintija Skerškāne, Laura Dzalbe un Pauls Nartišs kopā ar skolotāju Ingu Skerškāni, kas mūs ieinteresēja arī šogad piedalīties šajā konkursā.

Šī gada tēma ir „Kultūras kanona vēstis Latvijas nākošajā simtgadē”. Skolēniem bija jāizvēlas kāda Kultūras kanona mājaslapā esošā vērtība, tā padziļināti jāizpēta, jāizdomā un jāizveido mājaslapas saturs ar šo vērtību.

Mums nebija ilgi jāspriež par to, kādu vērtību izcelt Latvijas simtgadē. Tā kā visi komandas dalībnieki ir bijuši un vēl līdz šim ir saistīti ar tādu latviešiem grandiozu pasākumu kā Dziesmu un Deju svētki, tad tika nolemts izvēlēties tieši šo tautas tradīciju. Mēs piedāvājām Latvijas Kultūras kanona mājas lapu papildināt ar visu svētku dalībnieku aprakstiem, intervijām un viņu foto reportāžām.

14. novembrī notika Latgales reģiona skolu darbu prezentācijas. Atbraukušās komandas izrādījās konkurētspējīgas, un bija grūti paredzēt, kuras divas nākamā gada janvārī dosies uz otrās kārtas norisi Rīgā. Pēc visu komandu teicamajām prezentācijām, kafijas pauzes un žūrijas locekļu sarunām, tika paziņots, ka pirmās vietas ieguvēji un komandas, kas dosies uz Rīgu, ir no Krāslavas Valsts ģimnāzijas un Nautrēnu Vidusskolas.

2. konkursa posms norisināsies mūsu valsts galvaspilsētā. Līdz tam laikam reģionos uzvarējušās komandas, kas ir divas no katra reģiona, var nedaudz atvilkt elpu, taču jau 2018. gada 12. janvārī visus gaida tikšanās Rīgā LKA Teātra mājā Zirgu Pasts ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Kultūras kanona mājaslapas satura izstrādes un citu mediju ekspertiem, kuri jauniešiem mācīs mediju satura izstrādes pamatprincipus. Vissvarīgākais notikums būs 26. janvārī, kad Latvijas Nacionālajā bibliotēkā trešās konkursa kārtas dalībniekiem būs jāveic tieši tajā dienā uzdots fināla uzdevums. Lai mums un pārējām komandām veicas pēdējos divos Kultūras kanona konkursa posmos!

Krāslavas Valsts ģimnāzijas komanda – 12.d klases skolniece Laura Dzalbe,

12.c klases skolniece Sintija Skerškāne,