Krāslavas Valsts ģimnāzijas piedāvājums pusaudžiem vasarā - radošās darbnīcas „Nāc un darbojies!”

Post date: Jun 27, 2014 9:45:18 AM

„Šīs trīs dienas bija vienkārši neaizmirstamas!” Tā un līdzīgi sākās radošās darbnīcas „Nāc un darbojies!” visu dalībnieku atsauksmes. Kopā darboties mums, novada skolu 6.-8.klašu skolēniem, Krāslavas Valsts ģimnāzijas skolotāji piedāvāja 17.-19.jūnijā.

Trīs dienu garumā mēs radoši un aktīvi darbojāmies dažādās darbnīcās.

Pirmajā dienā no rīta notika aktivitātes, kurās iepazināmies, „lauzām ledu” mūsu attiecībās, droši runājām , tēlojām, spēlējām... un ātri vien vairs nebaidījāmies brīvi sarunāties ar draugiem, ar kuriem tikko kā bijām iepazinušies. Arī citu skolu skolēni drīz vien jau bez bailēm nāca pie mūsu skolotājiem un brīvi sarunājās. Otrajā nodarbībā – stikla apgleznošanas un dekupāžas stundā – mēs radoši izpaudāmies ar krāsu palīdzību. Apgleznotos trauciņus beigās paņēmām mājās, lai iepriecinātu savus vecākus. Trešajā nodarbībā mums vajadzēja būt īpašiem jau atkal citā veidā – vajadzēja parādī savas daudzveidīgās zināšanas atjautības uzdevumos. Dienas beigās bija izvērtējums, kad uz savām uzzīmētajām plaukstiņām rakstījām emocijas, ko izdzīvojām dienas laikā, un tās bija – „super!”, „interesanti!”, „aizraujoši!”, „brīnišķīgi!”, „draudzīgi!” un tamlīdzīgi.

Otro dienu mēs pavadījām mežā. Skolotāji bija parūpējušies par interesantiem pārbaudījumiem, kuros

mēs varējām pārbaudīt savus spēkus, zināšanas un spēju strādāt komandā ar jaunajiem draugiem un (jā!) ar skolotājiem. Mēs bijām divas komandas – „Grizli” un „Mežoņi” - , bet bijām ļoti draudzīgi un atbalstījām

viena otru. Gandrīz visos pārbaudījumos mums nācās paļauties uz saviem komandas biedriem, jo citādi uzdevumus nemaz nebija iespējams paveikt. Ļoti daudzi dalībnieki šīs dienas atsauksmēs pieminēja tieši to, ka iemācījās strādāt komandā un paļauties vienam uz otru. Visiem ļoti patika desiņu cepšana ugunskurā un spēles ar skolotājiem, kā arī volejbols ar skolas direktoru J. Tukānu.

Arī trešās dienas sākumu pavadījām ļoti aktīvi – sporta stafetēs un aktivitātēs. Spēlējām dažādas

vārdu spēles, „sporta matraču” volejbolu, it īpaši patika stafetes , kurās bija jāizmanto ūdens. Dienas noslēgumā mēs darbojāmies datorkabinetā. Mūsu jaunajiem draugiem ļoti patika mūsu datorkabineti, kur katrs varēja ērti iekārtoties pie datoriem un individuāli darboties! Un nedomājiet, ka mēs vienkārši sērfojām internetā, nē! Skolotāju vadībā mēs paši veidojām kolāžas ar radošo darbnīcu spilgtākajiem mirkļiem. Visiem ļoti patika šīs trīs dienas un, lūk, dažas atsauksmes:

Viss bija interesanti un pārdomāti. Man ļoti patika aktīvās nodarbības un sporta spēles. Bija pārdomāts arī par to, lai mēs būtu paēduši. Šīs dienas man paliks atmiņā uz ilgu laiku. Gribētos, lai biežāk būtu šādi pasākumi.

Man šīs trīs dienas ļoti patika, viss bija ļoti interesanti un ļoti jautri. Es ieguvu jaunus draugus, uzzināju, cik te ir labi skolotāji! Vislabāk man patika tūrisma diena, kad mēs gājām uz mežu, tur bija ļoti interesanti un jautri. Man ļoti patika tas, ka visi bija ļoti izpalīdzīgi. Noteikti es arī piedalīšos, ja tādas darbnīcas ģimnāzijā būs nākamgad!”

„Šīs 3 dienas man pagāja ļoti interesanti. Es iepazinos ar jauniem draugiem un iemācījos spēlēt daudzas un priekš manis jaunas spēles. Viss bija ļoti labi izdomāts un organizēts. Ar nepacietību

gaidīšu augustu!J” Visiem dalībniekiem ļoti patika šīs trīs dienas un tie arī turpmāk vēlās piedalīties līdzīgās radošās nometnēs. Tāda iespēja tiek piedāvāta arī šī gada 19.-21. augustā. Un skolotāji teica, ka tur mūs sagaida arī vēl pavisam nebijuši pārsteigumi!

Liels paldies visiem radošajās darbnīcās iesaistītajiem skolotājiem par neaizmirstamām šīm dienām , kurās jūs mūs izklaidējāt, palīdzējāt iegūt jaunus draugus un sagādājāt gardumus. Ļoti ceram ka tiksimies augustā!

Sintija Skerškāne, 9.a klase, Krāslavas Valsts ģimnāzija