Konkurss „Jaunais kultūras kanons ( 1991.-2013. )”

Post date: Jan 24, 2014 12:07:51 PM

Lai veicinātu diskusiju par Latvijas kultūras mantojumu un mākslas vērtībām, nacionālo identitāti un sabiedrības kolektīvo atmiņu, skolu jauniešiem jau otro gadu tiek rīkots konkurss par Latvijas kultūras kanonu. Šoreiz reģionālā kārta norisinājās Rēzeknē, Latgolas vēstniecībā Gors.

Krāslavas Valsts ģimnāzija jau otro gadu piedalās šajā konkursā. Šogad skolu pārstāvēja Agnese Sauleviča, Andris Ivanovs un Monta Lipšāne no 12.c klases.

Kultūras kanonā ir 99 nacionālās vērtības, kuras tur iekļāvuši nozaru speciālisti. Mūsu uzdevums bija ieteikt un aizstāvēt vērtības, kuras tapušas no 1991. līdz 2013. gadam, kuras mēs vēlētos redzēt Kultūras kanonā. Divas labākās komandas dodas tālāk uz Rīgu un sacenšas starpnovadu konkursā.

Lai arī mēs palikām trešie, ir iegūta lieliska pieredze, uzzinājām ļoti daudz par Kultūras kanonu , redzējām citu komandu izvēlētās vērtības.

Skolotāja Inga Skerškāne