K. Morberga stipendiju ieguvusi Krāslavas Valsts ģimnāzijas absolvente

Post date: Nov 7, 2014 6:05:13 AM

Kopš 2001.gada tiek Latvijas Universitātē (LU) tiek piešķirtas visu laiku lielākā universitātes mecenāta Kristapa Morberga stipendijas izcilniekiem, vienu no 15 stipendijām 2 200 eiro apmērā izdevies iegūt LU Sociālo zinātņu fakultātes studentei, Krāslavas Valsts ģimnāzijas abiturientei Ilzei Andžānei.

Ilze Andžāne šobrīd studē LU bakalaura programmā „Politikas zinātne”. Brīvajā laikā aizraujas ar saksofonspēli, dejošanu, fotografēšanu, aerobiku, galda spēlēm. Par sevi stāsta: „Esmu apķērīga un izpalīdzīga meitene, kurai piemīt latgaliskais šarms. Man patīk sevi provocēt un pārbaudīt, uz ko esmu spējīga. Nelaižu garām iespējas, kurās sevi varu pilnveidot profesionāli. Bieži vien alkstu mieru, tāpēc sveši nav dārza darbi – tie palīdz atbrīvoties no ikdienas steigas, darbiem un domām.

Pašlaik darbojos LU teātrī, izmantoju LU sporta iespējas, iesaistos sava dzimtā novada pašvaldības dokumentu uzlabošanā kā brīvprātīgā un veicu darbiņus Latvijas Politologu biedrības labā. Visnotaļ liela aizraušanās man ir sporta pasākumu apmeklēšana.

Stipendijas iegūšana vairo ticību un paļāvību saviem spēkiem un spējām. Kristapa Morberga stipendija ir kā atzinība par paveiktajiem akadēmiskajiem un sabiedriskajiem darbiem un motivācija pilnveidoties, izglītoties un kļūt par LU vizītkarti.”

Par LU Fondu

LU Fonda mecenātu stipendijas 2014./2015.akadēmiskajā gadā ir ieguvuši 115 studenti no LU, Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Latvijas Kultūras akadēmijas, Rīgas Tehniskās koledžas par kopsummu 265 529.34 eiro.

Visi stipendiju ieguvēju vārdi atrodami LU Fonda mājas lapā: http://www.fonds.lv/zinas/t/29776/