Ķīniešu valodu varēs apgūt arī Krāslavā

Post date: Jun 25, 2018 8:24:27 AM

Šī gada februārī Krāslavas Valsts ģimnāzija nosvinēja savu 95 gadu jubileju. Pasākuma laikā Pēteris Pildegovičs, Latvijas Universitātes Konfūcija institūta direktors un Ādolfa Pildegoviča – Krāslavas 1.vidusskolas skolotāja - krustdēls, piedāvāja iespēju arī mūsu skolā apgūt ķīniešu valodu. Aptaujājot skolēnus un viņu vecākus, noskaidrojām, ka ir liela interese par Ķīnas kultūru un šīs valsts valodas apguvi un tāpēc pieņēmām izaicinājumu jau nākamajā mācību gadā piedāvāt saviem skolēniem mācīties ķīniešu valodu. Martā uzsākām sarunas par mācību procesa organizēšanu, kā rezultātā septembrī Krāslavā ieradīsies skolotāja no Ķīnas, kas strādās ar ģimnāzijas skolēniem.

Žanis Kasparenoks, 18 gadīgs jaunietis no Rēzeknes, kas jau trīs gadus apgūst valodu un ir piedalījies ķīniešu valodas un runas konkursā "Ķīniešu valodas tilts", katru reizi izcīnot 1.vietu, stāsta: Valoda ir sarežģīta. Lielākais izaicinājums - izruna, kas eiropiešiem nav pazīstama, un hieroglifi, kuru apguve ir sarežģīta. Bet, ņemot vērā to, ka Ķīna ir zeme, kas ļoti ātri attīstās un tur vēl ir, kur augt, jo tālāk, ejot uz priekšu, Latvijai būs vairāk iespēju attīstīties, un šīs valodas studijas nākotnē man noteikti noderēs - viena no tādām perspektīvākajām jomām ir tieši pārtika, jo ķīniešiem aug pirktspēja, un viņiem patīk tieši eiropiešu pārtikas produkti, kas skaitās [ekoloģiski] tīri.".

Jāpiebilst, ka veiksmīgākajiem valodas apguvējiem tiek piedāvāta iespēja pilnveidot valodu un iepazīt valsts kultūru, piedaloties nometnēs Ķīna, kā arī pēc skolas absolvēšanas izmantot iespējas studēt Ķīnā.

Lai mums izdodas!

Ilga Stikute, Krāslavas Valsts ģimnāzijas direktora vietniece