Iepazīstam sava dzimtā novada ievērojamākās vietas

Post date: Oct 3, 2018 10:02:08 AM

Latvijas projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros mēs – Krāslavas Valsts ģimnāzijas 12.b klase - 25.09. devāmies iepazīt Latvijas Rožu ciemu – Indru, vietu, kur sākas Latvija, jo vien pēc 7 km no šejienes jau atrodas Baltkrievijas robeža.

Mūsu novada kultūrvēstures izpētes maršrutā bija iekļautas četras pieturvietas – šovasar jaunatklātais Laimes muzejs, Indras aušanas darbnīca, kulinārijas meistardarbnīca un Valsts Robežapsardzes punkts.

Indra izrādījās neliels, sakopts, ziedošām puķu dobēm bagāts ciems ar skaistām dabas ainavām, apstrādātiem laukiem, ļoti laipniem, labestīgiem cilvēkiem un interesantām apskates vietām.

Šeit mēs guvām tikai vienīgi pozitīvas emocijas, kā arī daudz informācijas par Indras vēsturi, sadzīves, aušanas un kulinārajām tradīcijām.

Tikāmies ar vairāku profesiju pārstāvjiem – muzeja gidi, audēju, kulināri, robežsargiem.

Vislielāko sajūsmu, protams, izraisīja Laimes muzejs - tik daudz pārsteidzošu pozitīvu momentu un darbošanās iespēju ! Apbrīnas vērta ir jau pati ideja izveidot šādu orģinālu muzeju.

Kulinārijas meistardarbnīcā uzzinājām par Indras ievārījumu un pankūku gatavošanas tradīcijām, kuras katru vasaru izvēršas Ievārījuma svētkos.

Ar aušanas darbnīcu mūs laipni iepazīstināja Olga Jokste – skolotāja, mākslas audēja, bijusī pagasta pārvaldes vadītāja. Daudziem no mums tas bija kā nokļūt tālā pagātnē ar vecmāmiņu rokdarbiem, senatnīgām mēbelēm, stellēm, un naftalīna smaržu. Varējām arī paši iemēģināt roku aušanas procesā un pat pagulēt uz salmu matračiem.

Ļoti interesantu ekskursiju mums novadīja Robežapsardzes darbinieki, kuri gan pastāstīja, kā reāli notiek darbs dzelzceļa stacijas robežpunktā, gan izrādīja savas dienesta telpas, gan iepazīstināja ar iespējām apgūt robežsarga profesiju. Daudziem no mums tas likās pats interesantākais brauciena pasākums.

Indrā ik uz soļa varējām pārliecināties par cilvēku vēlmi darboties, uzlabojot gan savu, gan dzimtā ciema labklājību. To noteikti varētu pamācīties katrs Indras viesis.

Krāslavas Valsts ģimnāzijas 12.klase