Ģimnāzisti, Krāslavas jubileju gaidot.

Post date: Apr 13, 2018 6:29:09 AM

Krāslavas Valsts ģimnāzijā projektu nedēļa bija veltīta Krāslavas pilsētas jubilejai.

7.-11.klašu skolēni meklēja un apkopoja materiālus par pazīstamiem krāslaviešiem, par cilvēkiem, kas padara Krāslavu atpazīstamu valstī un pasaulē, intervēja vietējo uzņēmumu pārstāvjus, lai noskaidrotu, kādu produkciju ražo un kādus pakalpojumus tie sniedz. Daudzi pētīja savu dzimtas koku, kā arī savu vecāku vai vecvecāku uzņēmējdarbību.

10.aprīlī ģimnāzijā notika Krāslavas 95.gadu jubilejai veltīts pasākums. Klašu pārstāvji prezentēja savus darbus.

7.-11.klašu skolēni iepazinās un apkopoja materiālus par dažādiem uzņēmumiem- AS „Krāslavas piens”, SIA „Leven” , Indras zemnieku saimniecību „Vaicuļevas avots”, kokzāģētuvu „ Pabērziņi”, SIA „RETE”, šūšanas firmām „IVplus” un NS fabrika, gofrēta kartona produkciju ražotni „AS NIDL”, uzņēmumu Latvilna” no Robežniekiem,

9.klases skolēni lepojās ar savu vecāku radošumu- Juri Kokinu, kurš nodarbojas ar koka izstrādājumu darināšanu, prasmes viņš pārmantojis no vectēva; Oksanu Karabeško, kurai pieder pilsētnieku iecienītais skaistumkopšanas salons; Daniela un Rinalds Timma pamatoti lepojas ar sava brāļa Jāņa Timmas panākumiem basketbolā.

8.klases skolniece Lāsma Kumpiņa un 10.klases skolnieces Dina Silova un Žaneta Nikolaičenko stāstīja par savu dzimtu cilvēkiem, kuru vidū ir gan barikāžu dienu dalībnieki, gan prasmīgi meistari.

Interesantu informāciju piedāvāja 10.c klase, jo viņi stāstīja par saviem vienaudžiem, kuri ir guvuši panākumus dažādās jomās un nesusi ģimnāzijas un arī Krāslavas vārdu republikā. Tie ir Artūrs Šarkovičs - vieglatlētika, Alise Samsonoviča - tūrisms un uzņēmējdarbība, Jana Bargana, Oskars Vaivodišs - tūrisms, Ričards Škagals - sporta dejas, Elvis Avgucevičš - spīdvejs, Daniels Dukaļskis - mūzika, Dana Soskova un Mareks Madjuta - šaušana, Loreta Makņa - uzņēmējdarbība.

Pasākuma dalībnieki nonāca pie secinājuma, ka Krāslava ir vieta, kur var attīstīt savus talantus un gūt gandarījumu.

Krāslavas Valsts ģimnāzijas skolotaja Viktorija Nalivaiko