Ģimnāzijas debatētāji- nacionālo debašu laureāti

Post date: Apr 26, 2018 5:07:50 AM

Aprīlī notika kārtējais nacionālais debašu turnīrs. Tas notika Jelgavas Valsts ģimnāzijā. Tajā piedalījās 11.c klases komanda- Dominika Podjava, Leo Lisicins, Viktorija Neverovska un 10.c klases komanda Antra Umbraško, Daniels Dukaļskis un Artis Krikovs. Debašu tēma „Demokrātija piedzīvo/nepiedzīvo krīzi Eiropas Savienībā. Skolēni debatēja par Latvijai svarīgiem jautājumiem – demokrātijas un tiesiskuma nostiprināšanu, par vārda un preses brīvību, par gaidāmajām Saeimas vēlēšanām u.c.

Debašu turnīra laikā notika arī aktīva nodarbība par pilsonisko līdzdalību un vēlēšanām. To vadīja pārstāvji no Eiropas Parlamenta pārstāvniecības Latvijā. Diskusijā piedalījās arī Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks un Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars. No skolēnu vidus piedalīties diskusijā tika aicināti labākie debatētāji, viņu vidū bija arī ģimnāzijas 11.klases skolniece Viktorija Neverovska.

Ģimnāzisti Dominika Podjava, Viktorija Neverovska un Leo Lisicins kā komanda veiksmīgi startēja debašu turnīra 3 kārtās, tika pusfinālā, iegūstot 3.vietu valstī. Labi nostartēja arī nacionālo debašu turnīru debitanti 10.klases skolēni Antra Umbraško, Artis Krikovs un Daniels Dukaļskis, iegūstot 7.vietu 15 komandu konkurencē.

Paldies Izglītības pārvaldei un novada domei par transporta nodrošināšanu līdzdalībai debašu turnīros.

Krāslavas Valsts ģimnāzijas debašu trenere

Viktorija Nalivaiko