Erudītu konkurss

Post date: Nov 18, 2010 11:05:13 AM

Lai gan Latvijas kā valsts dzīvesstāsts ir pavisam īss, tomēr tautas un zemes liktenis mežģīnēm vijas cauri daudziem gadsimtiem, un gadsimtiem ilgi latvju raksti bija slacīti varoņu asinīm.

Novembris ir īpašs laiks. Laiks atcerēties tos, kas mira, lai mēs dzīvotu, baudītu brīvību un elpotu neatkarīgas valsts gaisu. 16.novembrī, dienā, kas ir starp skaistiem un svarīgiem valsts svētkiem, Lāčplēša dienu un Neatkarīgas Latvijas proklamēšanas dienu, skolā notika tematisks, Latvijas 92.gadadienai veltīts erudītu konkurss. Šobrīd mūsu valstī ir sarežģīta ekonomiska un politiska situācija, daudz iekšējo nesaskaņu un nesapratnes. Tāpēc šis pasākums ne vien parādīja mūsu zināšanas, bet arī atgādināja, ka vēsturē bija vēl smagāki posmi, kuriem mūsu senčiem bija jāiziet cauri. Kurus viņi izturēja ar paļāvību un cerību uz gaišu nākotni, mūsu nākotni.

Konkurss sastāvēja no 8.kārtām, kurās bija iekļautas tādas tēmas kā Latvijas ģeogrāfija, 20.gs. un Latvijas kā Eiropas dalībvalsts vēsture.

· Starp pamatskolas klasēm vietu sadalījums ir sekojošs-

I vieta 9.a,

II vieta 9.b un 9.c,

III vieta 8.b.

· 10.-12. klašu grupā-

I vieta 12.b,

II vieta 11.d un 12.d,

III vieta 10.c

Paldies visiem, kas piedalījās! Man tiešām liels prieks, ka mēs pārzinam savas tautas vēsturi, cenšamies uz to skatīties objektīvi, veidot savus spriedumus un secinājumus. Kopīgiem spēkiem veidosim mūsu Dzimtenes nākotni!

Marika Kacare, 11.d