Eiropas Valodu dienas pasākums 2016

Post date: Nov 9, 2016 8:24:52 AM

Jau 15 gadus, sākot ar 2001. gadu, 26. septembrī visas Eiropas valstīs tiek atzīmēta Eiropas Valodu diena. Šīs dienas galvenais mērķis — atbalstīt dažādu valodu mācīšanos gan skolā, gan arī ārpus tās — visa mūža garumā.

Eiropas Valodu dienas pasākums ir kļuvis par Krāslavas Valsts ģimnāzijas vizītkarti. Tā ir radošu konkursu virkne ar sacensību elementiem, kas palīdz skolēniem pārbaudīt gan savas valodu zināšanas, gan erudīciju. Vairākus gadus Eiropas Valodu diena tika organizēta tikai mūsu skolēniem, bet pagājušajā gadā tā pārtapa par Krāslavas novada pasākumu: tajā piedalījās Krāslavas, Indras, Kalniešu, Robežnieku pamatskolas, Varavīksnes vidusskolas un, protams, Krāslavas Valsts ģimnāzijas skolēni.

Šogad uz Eiropas Valodu dienas svinībām Krāslavas Valsts ģimnāzijā tika aicināti Valsts ģimnāziju pārstāvji no visas Latvijas. Kopā olimpiādē un konkursos piedalījās komandas no Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, Krāslavas Valsts ģimnāzijas un Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas.

Pēc Krāslavas Valsts ģimnāzijas direktora uzrunas sk. Ilga Stikute novadīja mūsu ciemiņiem virtuālo ekskursiju pa Krāslavu. Skolotājiem tika piedāvāta iespēja redzēt Krāslavas skaistumus savām acīm, pastaigājoties pa pilsētu, kamēr viņu skolēni pildīja komandu olimpiādes uzdevumus.

Pēc garšīgām pusdienām dalībnieki piedalījās erudītu konkursā, kurā ietilpa jautājumi par angļu valodas idiomām, angļu valodā runājošo valstu slavenībām, mūziku, ievērojamām vietām. Konkursa noslēgumā dalībnieki demonstrēja savas valodas zināšanas, humora izjūtu un mākslinieciskās spējas, notēlojot galvenās lomas 20 min. laikā sagatavotā lugā.

Diena pagāja nemanot. Paldies skolotājām Ligijai Kolosovskai (Krāslavas Valsts ģimnāzija), Oksanai Petaško (Daugavpils Valsts ģimnāzija), Sabīnei Rutkai (Gulbenes novada valsts ģimnāzija)un Olgai Supei (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija), kuras sagatavoja skolēnu komandas! Paldies visiem centīgajiem pasākuma dalībniekiem! Ļoti ceram, ka mūsu izglītojošais pasākums visiem patika.

Ligija Kolosovska

Ļubova Makareviča