Eiropas Valodu diena

Post date: Oct 13, 2015 7:59:04 AM

Sākot ar 2001. gadu, 26. septembrī tiek atzīmēta Eiropas Valodu diena. Šīs dienas galvenais mērķis — atbalstīt dažādu valodu mācīšanos gan skolā, gan arī ārpus tās — visa cilvēka mūža garumā. Eiropas Valodu dienai veltīto svētku organizēšanā iesaistījās divas Krāslavas Valsts ģimnāzijas skolotāju metodiskas komisijas: svešvalodu un latviešu valodas. Mūsu mērķis bija sagatavot radošu konkursu ar sacensību elementiem un pārbaudīt skolēnu erudīciju.

Uz konkursu ģimnāzijā savus audzēkņus deleģēja Krāslavas, Indras, Kalniešu, Robežnieku pamatskola un Varavīksnes vidusskola.

Dalībniekiem tika piedāvāti jautājumi par ES valstīm un to galvaspilsētām, slaveniem eiropiešiem, sportu un, protams, jautājumi, kas ir saistīti ar latviešu, krievu un angļu valodu.

Konkursa dalībnieki demonstrēja savas zināšanas par Eiropas ģeogrāfiju, noklausoties muzikālo fragmentu, noteica skaņdarbu un valsti, ar kuru tas saistīts.

Konkursu starpposmos dalibskolas prezentēja savus sagatavotos numurus.

Divas stundas pagāja nemanot. Ļoti ceram, ka mūsu izglītojošais pasākums un konkurss visiem patika.

Ļubova Makareviča,

Krāslavas novada Angļu valodas skolotāju metodiskas apvienības vadītāja.