„Domā citādāk! Eksaktāk!”

Post date: Nov 2, 2010 6:29:21 PM

21. un 22.oktobrī projekts „Dabaszinātnes un matemātika” un Ventspils pilsētas dome organizēja pasākumu skolēniem „Domā citādāk! Eksaktāk!”. Pasākuma ietvaros 99 jauniešiem no visas Latvijas bija unikāla iespēja „ārpus skolas sola robežām paraudzīties uz dabaszinātnēm un matemātiku”.

Divu dienu laikā skolēni paguva apmeklēt dažādus uzņēmumus, noklausīties Ventspils Augstskolas zinātnieku lekcijas, piedalīties aizraujošās aktivitātēs Ventspils Jaunrades namā un analizēt pasākumā pieredzēto, fokusējoties uz inovācijas, uzņēmējdarbības un vides aspektiem.

Pirmajā dienā notika mācību ekskursijas uz dažādiem Ventspils uzņēmumiem, tādiem kā SIA „Ūdeka”, Ventspils Augsto tehnoloģiju parks, SIA „Ventspils elektronikas fabrika”, SIA „Dendrolight Latvia”, AS „Ventamonjaks”, SIA „Bio Venta”, AS „Ventpils Grain Terminal” AS „Baltic Coal Terminal”, Irbenes starptautiskais radioastronomijas centrs un VAT prototipēšanas laboratorija. Pirmā diena noslēdzās ar aizraujošām aktivitātēm Ventspils Jaunrades namā. Mums tika piedāvāts apmeklēt Jaunrades nama planetāriju un observatoriju, taču laika apstākļu dēļ mums neizdevās novērot debess ķermeņus. Kā arī jaunieši varēja izmēģināt savas dziedāšanas prasmes karaoke pulciņā, sameistarot kādu ierīcīti radioelektronikas pulciņā, piedalīties galda hokeja turnīrā un aizraujošajās galda spēlēs.

Otrās dienas rītā mūs sagaidīja tikšanās ar Vetspils Augstskolas zinātniekiem, kuri sniedza mums saistošas un interesantas lekcijas par dabaszinātnēm un matemātiku. Dienas turpinājumā mēs darbojāmies savās darba grupās un veidojām prezentāciju par kādu no uzņēmumiem, kuru apciemojām iepriekšējā dienā. Darba grupās bije iekļauti skolēni no dažadām skolām un pilsētām, tas deva iespēju iepazīt jaunus cilvēkus un iegūt jaunus draugus no citām pilsētām. Pēc prezentāciju veidošanas notika to prezentēšana citām darba grupām un diskusijas par inovācijas, uzņēmējdarbības un vides aspektiem.

Pēc gardām pusdienām sirsnīgiem projekta vadītāju vārdiem, mēs devamies mājup. Gandarījuma sajūta par paveikto darbu mūs nepamet līdz pat šodienai. Atmiņas par šo braucienu nekad neizzudīs un, protams, malā nepaliks iegūtā peiredze.

Jana Jaņeviča, 11.d