Atrodi sev piemērotāko profesiju

Post date: Feb 20, 2015 12:38:09 PM

Pirmdien 16. februārī 11.c klases skolēni piedalījās Daugavpils biedrības“Erfolg” organizētajā karjeras veidošanas projektā, kur katram skolēnam bija dota iespēja labāk iepazīt sevi un atrast sev piemērotāko profesiju.

Sākumā katrs skolēns izpildīja dažus testus par atbilstību kādai profesiju. Izrādījās, ka 11. c klasē varētu mācīties jau nākošie skolotāji, būvinženieri un pat leļļu teātra aktieri. Klasei bija dota arī iespēja uzspēlēt speciāli veidotu karjeras spēli, kas daudziem ļoti patika.

Lai gan testi un spēles ir jauka laika pavadīšana, tomēr karjeras veidošanas projekta ietvaros skolēniem bija dota arī vienreizēja iespēja klātienē izpētīt franču uzņēmumu “Axon”, kurš ir vienīgais šāda veida uzņēmums visā Latvijā. Redzēt pašu acīm, kā tiek ražoti elektroniskie un elektriskie vadi un kabeļi, kuri tiek izmantoti gan medicīnā, gan būvniecībā, un pat militārajā rūpniecībā, bija neparasti, tomēr ļoti interesanti. Projekts rosināja mūs turpmāk nopietnāk pievērsties savas nākotnes profesijas izvēlei, jo jau Konfūcijs teicis “Atrodi to darbu, ko visvairāk mīli, un tev mūžā nevajadzēs strādāt nevienu dienu”.