Gandrīz ideāla kūka Krāslavas Valsts ģimnāzijā

Post date: Feb 25, 2012 8:46:49 AM

Jau kādu laiku iepriekš trīs jaukas žurciņas no plakāta vēstīja ģimnāzijas skolēniem, ka pirmo reizi skolas vēsturē tuvojas sacensības, kuras uzvarētājs iegūs ideālas kūkas titulu. Vai vismaz gandrīz ideālas... Klases pieteicās diezgan aktīvi, skolā arī bija dzirdamas sarunas par labākajām kūku receptēm, tāpēc pasākums jau uzreiz šķita daudzsološs, un, kad pienāca liktenīgā pirmdienas pēcpusdiena, skolēni bariem vien plūda uz pasākumu, jo tika paziņots, ka visas izceptās kūkas pēc tam varēs arī nogaršot.

Kā jau visos nopietnos pasākumos- galvenais ir žūrija. Šoreiz smago uzdevumu veica pieci eksperti - gan speciālisti kūku jomā, gan gardēži. Tie bija „Krāslava D” speciāliste Lonija Stivriņa, skolas direktors Jānis Tukāns, fizikas skolotājs Aivars Vagalis un divi cilvēki vecumā, kad ēdienu novērtē visvairāk- studenta gados-, Ervīns un Armands (pie tam viens no viņiem dzīvo kopā ar pavāru). Šo cilvēku pienākumi vērtēšanā bija ļoti plaši, jo punkti bija jāliek gan par prezentāciju, gan kūkas vizuālo noformējumu un, protams, arī garšu. Pēdējais, kā izrādījās, bija vissmagākais uzdevums, par kuru pēc pasākuma viens no žūrijas locekļiem izteicās šādi: „Pēc trešās kūkas mēs jau viss.” Bet viņiem nācās to izturēt, neskatoties uz lielo dalībnieku skaitu.

Konkursā piedalījās 9 klases jeb 60% no visiem skolēniem, un tas tiešām ir daudz. Katrs bija sagatavojis ne tikai kūku, bet arī videoprezentāciju, kas atklāja kūkas recepti un pašu gatavošanas procesu. Prezentācijas bija gan iespaidīgas, gan mierīgas un visu kārtīgi izstāstošas, bet vienu nevar noliegt- 12.d klase noteikti izcēlās. Viņi bija sagatavojuši ne tikai kūku, bet arī pavāru šovu ar lielisko vadītāju Alisi. Tajā tika atspoguļota ne vien gatavošanas praktiskā puse, bet arī kas vairāk- gatavojamā produkta papildināšana ar labām domām, cīņa par guščonku ik pa brīdim un tas, ko gan meitenes dara, kad kūka ir sagatavota. Tas viss arī atnesa 12.d klasei pelnīto uzvaru, jo viņu kūka bija arī garšīga un skaista. Ne kurš katrs spētu izveidot skudru pūzni ar divām skudrām, izmantojot tikai 12 dotos (un 2 paša izvēlētos) pārtikas produktus! Otrajā vietā ierindojās 9.b klases gatavotā kūka. Neviens īsti nezina, recepti, bet tajā bija daudz riekstu. Skolēni vairākkārt minēja, ka tieši šī kūka esot bijusi visgardākā. Trešās vietas žūrija nolēma piešķirt divas- 7.a klases meitenēm, kuras gatavoja medus kūku, un 11.c klasei ar kūku „Grāfa pilsdrupas”.

Šis bija pasākums, kurā uzvara noteikti nebija veltīga- klases saņēma naudas balvas. Pārējiem tika piešķirtas dažādas nominācijas, tāpēc bešā nepalika neviens.

Tomēr šoreiz nevar teikt, ka uzvara pasākumā bija saldākais. Pēc kopīgas bildes visi ķērās pie kūku ēšanas. 10 minūšu laikā tika pazudinātas 7 kūkas un viens kliņģeris (viena no kūkam bija aiznesta prom, tāpēc netika visiem). Kūku pietika ikvienam. Tās bija lielas, saldas, garšīgas un šokolādīgas, kaut arī viena esot bijusi diētiskā. Atnākušie atzina- pasākums tiešam bija apmeklēšanas vērts. Lai gan kas tāds tika rīkots pirmoreiz, noteikti, ne pēdējo, jo varēja noprast, ka tādus brīnumus gatavot un nogaršot skolēni vēlēsies vēl un vēl.

Vēlamies pateikt lielu paldies naudas balvu sponsoriem – SIA „Vārpa” valdes priekšsēdētājam Edvardam Baranovskim un Krāslavas Valsts ģimnāzijas direktoram Jānim Tukānam.

Krāslavas Valsts ģimnāzijas parlamenta vārdā,

Evelīna Puzo

Kā arī vairāk bilžu iespējams apskatīt šeit --> http://www.kraslavasgimnazija.lv/galerijas