Brauciens uz Daugavpils teātra izrādi ”David Copperfield”

Post date: Nov 29, 2011 7:20:43 AM

Jau piekto gadu pēc kārtas novembra beigās KVģ skolēnu grupa dodas uz Daugavpils teātri skatīties teātra izrādi angļu valodā. Skolēnu skaits, kuri grib redzēt lugas angļu valodā, pieaug katru gadu. Šogad tie bija 29 skolēni un divi skolotāji no mūsu skolas, 9 skolēni un skolotāja no Varavīksnes vidusskolas.

Paldies KVĢ direktoram J. Tukānam un Robežnieku pagasta vadītājai Ē. Gabrusānei, kuri parūpējās par autobusu! Šogad braucām uz teātri ar komfortu un nevajadzēja domāt, kā tikt vakarā atpakaļ uz Krāslavu.

Skatīties izrādi bija aizraujoši, jo aktieri pat iesaistīja savā tēlojumā skatītājus, kas padarīja izrādi vēl interesantāku. Šo izrādi var salīdzināt ar jūru, kas ir neizdibināma, var notikt kas tāds, kas iepriekš nebija gaidīts, par ko nebija ne mazākās nojausmas.

Droši vien kādu biedē, ka izrāde notika angļu valodā, jo cilvēki domā, ka neko nesapratīs un no tā nebūs nekādas jēgas. Bet īstenībā ir pavisam citādāk. Aktieri ļoti prasmīgi tēlo. Iespējams, ne visus vārdus tu saproti, bet pateicoties aktieru žestiem, emocijām, balss intonācijai un mīmikai viss kļūst saprotams. Tādējādi teātris mums ir lieliska iespēja pilnveidot savas zināšanas angļu valodā. Nevajag atturēties no teātra izrādes tikai tādēļ, ka tā ir angļu valodā. Tā ir vienkārši iedomāta barjera, kuru nojaucot var daudz ko iegūt.

Mēs esam ļoti apmierināti, jo vēlamies izdibināt ko vairāk un pilnveidoties. Nelaidīsim garām iespējas, ko dzīve mums sniedz, kā arī iesakām to citiem!