VISAGINAS

Post date: Sep 27, 2011 5:59:39 PM

23. septembris ir baltu vienotības diena. Šeit, Latvijā, to īpaši nesvin, tāpēc devāmies pie mūsu draugiem uz Lietuvu- Visaginas ģimnāziju-, kur notika interesants baltu tautām veltīts pasākums.

Uzreiz, kad atbrucām, sajutām lietuviešu viesmīlību- tikām sagaidīti ar siltu tēju un pašceptiem pīrādziņiem. Katram bija krūzīte ar smuku karotīti un apakštasīti- sīkums, bet mīļi. Pēc nelielas ieturēšanās devāmies iepazīties- ne tikai kā cilvēki, bet arī kā valstis. Mēs mācijām lietuviešiem savu valodu un paši iemācījāmies šo to lietuviski. Tika veidota arī josta ar abu tautu rakstiem- gara, uz tapetēm-, ko vēlāk savienoja.Pa to laiku dejotāji jau bija gatavi priekšnesumam. Skatītāju atbalsts bija tiešām liels- gan mūs, latviešus, gan arī savus pašdarbniekus pavadīja lielas ovācijas un aplausi, tāpēc uzstāties Lietuvā tiešām bija liels prieks. Tam sekoja sporta spēles. Noskaidrojām, ka lietuviešu zēni labāk spēlē volejbolu, bet mūsējie- basketbolu. Un ka Krāslavas meitenes ir labākas volejbolistes, nekā Visaginas ģimnāzijā. Nosportojušies devāmies ekskursijā pa pilsētu, kurai sekoja diskotēka. Tā tiešām bija lieliska- ar dzīvo mūziku, nacionālo deju un rotaļu mācīšanu. Un tagad lietuvieši zina, kā jādejo tūdaliņ tagadiņ. Un mēs arī zinām dažas viņu rotaļas. Diskotēka bija ļoti jautra un pozotīva, labs noslēgums visam dienā paveiktajam un redzētajam. Un pēc tās arī devāmies mājās.

Šķiet, ka visiem palika iespaids par brāļiem lietuviešiem kā par sirsnīgiem un jaukiem cilvēkiem. Viss bija ļoti jauki, tāpēc ceram, ka drīz vien Visaginas ģimnāzija viesosies pie mums :))

Kā arī bildes ---> http://www.kraslavasgimnazija.lv/galerijas