Projekts „My Europe”

Publicēja 2011. gada 19. janv. 00:00Vjačeslavs Smuļko   [ atjaunināts 2011. gada 19. janv. 00:35 ]

Jau trešo gadu pēc kārtas mūsu skolas skolēni angļu valodas skolotāju vadībā piedalās starptautiskā projektā My Europe. Šīs projekts ir saistīts ar žurnalistiku, tāpēc mums tika piedāvāta iespēja iejūsties reportieru lomā. Šogad My Europe projektā piedalījās 2 skolēni no 12. klases un 6 no 11. klases. Mums bija nepieciešams izvēlēties kādu tematu, problēmu, kura skar valsti, mūsu pilsētu vai mūs pašus un tad izveidot savu filmu.

No Anglijas mums atsūtīja Flip kameras un mikrofonus, ar kuru palīdzību mums arī vajadzēja uzņemt filmu. Tā kā šīs ierīces mums bija nepazīstamas, mēs 4 laimīgie devāmies uz Londonu, kur mūs arī apmācīja strādāt ar šo tehniku. Šīs brauciens mums tik tiešām bija ļoti lietderīgs un pamācošs. Mūs iemācīja kā uzņemt intervijas, kā apstrādāt un veikt filmas montāžu. Mums bija tāda iespēja nointervēt un uzdot mūs interesējošos jautājumus Eiropas Komisijas pārstavniecības priekšsēdētājam Džonatanam Šeila. Mēs intervējām cilvēkus uz Londonas ielām. Tas bija neaizmirstams piedzīvojums un kolosāla pieredze. Kopā ar mums strādāja arī mūsu partneri no Anglijas, Rumānijas un Ungārijas, ar kuriem bija neiespējami šķirties pēc 5 kopā pavadītām dienām. Protams, mums arī bija atvēlēts nedaudz brīva laiciņa, kuru mēs netērējām velti, bet pavadījām apskatot Londonas ievērojamākas vietas.

Londona - tā ir vieta, kurp var aizbraukt izbaudīt lielpilsētas gaisotni - ar cilvēkiem pārpildītas ietves, bagātīga kultūras dzīve un elpu aizraujoša arhitektūra.
    Jau braucot autobusā un lūkojoties ārā pa logu, tu saproti, ka Londonai piemīt savs šarms – šaurās mājiņas, mašīnas, kas pārvietojas pa ielas pretējo pusi un cilvēku dažādība. Jau pirmajā dienā pēc iekārtošanās viesnīcā devāmies uz Dabas Vēstures muzeju (Natural History Museum). Visvairāk, kas palicis atmiņā no muzeja apmeklējuma bija redzēt dinozaura skeletu.
    Spilgti atmiņā ir palicis karalienes gaidīšana pie Bekingemas pils. Pie pils žoga pulcējas cilvēki, jūtama saspringta gaisotne un jā, plīvo karogs virs pils! Gvarde ir īpaši piesardzīga. Lūk, brauc! Pa vārtiem garām cilvēku pūlim pabrauc šika mašīna, bet kas tur sēdēja iekšā mums neizdevās saskatīt...taču ceram , ka tā bija Karaliene Elizabete. :)
    Apmeklējām arī Griničas observatoriju. Stāvot uz nulltā meridiāna, sajūtas ir divējādas. Gribas izsaukties aiz sarūgtinājuma – un tas ir viss? Bet dziļi sirdī ir satraukums – te taču sākas pasaule!
    5 dienu laikā apmeklējām tādas populāras vietas, kā Lielo Benu (Big Ben), Anglijas parlamentu, Londonas „aci”, Trafalgar Square, Griniču kā arī izbaudījām braucienu ar kuģīti pa Temzu, braucot zem slavenā Tower bridge.

Atbraucot uz mājām mums vēl tikai sākās sūrs darbs, kurš vēl joprojām turpinās. Mūsu darba gaitai jūs visi varat sekot My Europe projekta adresē radiowaves.co.uk. Laipni lūdzam!
    Brauciens deva milzīgu pieredzi, enerģiju, iespaidus, jaunus draugus un stimulu arī turpmāk piedalīties projektos, jo tas dot iespējas doties ārpus Latvijas robežām un parādīt sevi citiem un pilnveidot savas prasmes!
    Esam priecīgi un pateicīgi par brīnišķīgo braucienu mūsu angļu valodas skolotājām Veltai Bērtiņai un Ligijai Kolosovskai, kas deva mums šo iespēju!