Debašu klubs "Sokrāts"

    "Debatēt ir vērts tāpēc, ka tas attīsta domāšanu un runas māku.Tas dod drosmi un veido spēju analizēt. Tā ir vienreizēja iespēja pierādīt sevi un iemāca orientēties informācijas klāstā" - tā par savu nodarbošanos saka 2007. gada debatētāji. Klubs izveidojās 1996. gadā, tā vadītāja nemainīgi ir Viktorija Nalivaiko.


Debašu kluba vēsture 1996 - 2006     2006 - 2011

Apsveicam debatētājus!

Publicēja 2013. gada 3. dec. 03:21Sandra Nemenonoka

Apsveicam mūsu debatētājus par teicamu startu nacionālajā debašu turnīrā!

         Nacionālajā debašu  turnīrā, kurš notika Iecavā 30.novembrī.

 
Mūsējie debatētāju vidū

32 komandu konkurencē mūsējie ieguva 3.vietu- Viktors Urkauskis, Inta Bukovska, Renāte Šroma.  (pēc punktu skaita-1.vieta)

Šī komanda pusfināla debatēja ar apvienoto Rīgas Valsts ģimnāzijas un Āgenskalna Valsts ģimnāzijas komandu.

Pusfināla spēle

      Otra mūsu komanda ieguva 8.vietu- Sabīne Mikulāne, Jūlija Sprance un Ingūna Vorslava(www.debasucentrs.lv).

       Abas komandas 3 pamatspēlēs guva pa 3 uzvarām. Viktoram Urkauskim  90 debatētāju vidū ir visvairāk punktu-1.vieta, arī Sabīne ir labāko debatētāju vidū.


Skolotāja V.Naļivaiko

ES mājas konkurss „ES debates tiešsaistē”

Publicēja 2013. gada 24. sept. 02:49Sandra Nemenonoka

Debašu kluba „Sokrāts” debašu komanda uzvarēja ES mājas konkursā „ES debates tiešsaistē” un kā balvu ieguva braucienu uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā. 

1.kārta notika maijā, kad mūsu debatētāji Sabīne Mikulāne, Jūlija Sprance, Samanta Lisecka, Inta Bukovska, Viktors Urkauskis un Renāte Šroma izcīnīja tiesības piedalīties konkursa finālā kā vienīgie no Latgales, bet 20.septembrī ES mājā Rīgā notika fināls, un ģimnāzijas komanda Sabīne Mikulāne, Jūlija Sprance un Samanta Lisecka ieguva 1.vietu, uzvarot Cēsu Draudzīgā aicinājuma Valsts ģimnāziju, Talsu Valsts ģimnāziju un Liepājas 15.vidusskolu. 

                                        Fotogrāfijā kopā ar tiesnešiem

Eiropas Savienības mājas projekts "ES debates tiešsaitē"

Publicēja 2013. gada 14. maijs 00:41Sandra Nemenonoka

Krāslavas Valsts ģimnāzijas debašu klubs "Sokrāts"" piedalās Eiropas Savienības mājas projektā "ES debates tiešsaitē" . No visas valsts piedalās 4 skolu debašu klubi, un KVĢ debašu klubs izcīnīja tiesības šajā projektā pārstāvēt Latgali. Skolas godu šajās debatēs aizstāvēja 10.c klases skolēni Viktors Urkauskis, Inta Bukovska un Renāte Šroma, kā arī 11.klases
skolēni Sabīne Mikulāne, Jūlija Sprance un Samanta Lisecka. Debāu tēma "Eiropas Savienībā ir vai nav jābūt vienai dokumentu valodai" Debates vadīja pazīstamais žurnālists Ansis Bogustovs, filmēja Vidzemes televīzija, un šīs debates var redzēt ESmājas mājaslapā www.esmaja.lv.

LATGALES NOVADA DEBAŠU TURNĪRA LAUREĀTUS

Publicēja 2011. gada 6. nov. 22:54Vjačeslavs Smuļko   [ atjaunināts 2011. gada 7. nov. 05:46 ]

SVEICAM

MŪSU DEBATĒTĀJUS-

LATGALES NOVADA DEBAŠU TURNĪRA

LAUREĀTUS!!!

Daugavpils Valsts ģimnāzijā 2011.gada 3.novembrī, debašu tēma „Darbaspēka brīva kustība rada/nerada problēmas ES dalībvalstīm

14 komandu konkurencē 4 mūsu komandas

ir pirmajā pieciniekā


1.vieta

Ilze Andžāne, Mairita Metlova, Iveta Liepiņa


3.vieta

Sabīne Mikulāne, Jūlija Sprance, Samanta Lisecka


4.vieta - 2 komandām

Anna Lisenoka, Mārtiņš Geiba, Biruta Daniļeviča un 
Jānis Pjalkovskis, Anita Rukmane, Evelīna Puzo


MALAČI !!!

NOVĒLAM PANĀKUMUS ARĪ TURPMĀK !!!

2011.gada 9.aprīlī Iecavas vidusskolā notika nacionālais debašu konkurss

Publicēja 2011. gada 14. apr. 03:01Vjačeslavs Smuļko   [ atjaunināts 2011. gada 14. apr. 03:14 ]

    Debašu tēma „Eiropas valstīm ir/nav jāsniedz finansiālais un politiskais atbalsts pasaules trūcīgajām valstīm” Mūsu skolu pārstāvēja un veiksmīgi nostartēja divas komandas - 36 skolu konkurencē 6 spēlēs izcīnījām 4 uzvaras.
    1.komanda-
Evija Vagale, Evelīna Puzo un Ilona Sakoviča
visvairāk priecājas par uzvaru, kas gūta debatējot ar Rīgas 1.Valsts ģimnāzijas komandu

    2 komanda-
Biruta Daņiļeviča, Anna Lisenoka, Mārtiņš Geiba
Tik nopietnās debatēs piedalījās pirmo reizi un priecājamies par divām gūtām uzvarām Debatēm gatavojas Anna, Biruta un Mārtiņš

    Tuvākajā laikā vēl notiks skolas debašu turnīrs un sāksim gatavoties debašu kluba Sokrāts 15 gadu jubilejai, kas notiks 6.maijā.

Mūsu skolas debatētāji debašu turnīrā Daugavpilī 2011.gada 10.martā uzvarēja 6.reizi pēdējo 4 gadu laikā

Publicēja 2011. gada 23. marts 05:54Vjačeslavs Smuļko   [ atjaunināts 2011. gada 23. marts 06:09 ]

10.martā Daugavpils Valsts ģimnāzijā notika kārtējais Latgales novada debašu turnīrs. Latgales debatētāji centās pārliecināt oponentus un tiesnešus, debatējot par tēmu „ES un Āfrikas valstu līdztiesīga partnerība ir/nav perspektīva”.

Fotogrāfijā mūsu debatētāji Evija Vagale, Ilga Skerškāne, Daiga Ugare, Evelīna Puzo, Mairita Metlova, Ilze Andžāne Daugavpils Valsts ģimnāzijas zālē.


Turnīra laikā notika divas debašu kārtas. Pirmajā kārtā abas mūsu skolas komandas uzvarēja. Otrajā kārtā galvenais tiesnesis lika mūsu komandām debatēt savā starpā, un, protams, vienai komandai nācās piekāpties.

Finālā Evija Vagale, Daiga Ugare, Ilga Skerškāne spēlēja ar Daugavpils Valsts ģimnāzijas komandu un uzvarēja. Šī uzvara meitenēm ir sestā četru gadu laikā - kopš viņas debatē.


Mūsu otrā komanda pēc punktiem ieņēma 3.vietu. Fotogrāfijā Ilze Andžāne, Skolotāja Viktorija Nalivaiko, Evelīna Puzo, Mairita Metlova.


Paldies debatētājiem par izcilu startu debašu turnīrā.

Ģimnāzisti - novada debašu turnīra laureāti.

Publicēja 2010. gada 10. nov. 23:30Sandra Nemenonoka   [ atjaunināts 2010. gada 15. nov. 23:41 ]

    Debašu sezona ģimnāzijā sākās septembrī, kad darbībai debašu kubiņā aktīvi pieteicās 9.un 10.klašu skolēni. Notika arī pirmais skolas debašu turnīrs. Jaunie klubiņa dalībnieki debatēja par tēmu „Jaunieši cenšas/necenšas piekopt veselīgu dzīvesveidu” .

      2010.gada 4.novembrī Daugavpils Valsts ģimnāzijā notika kārtējais novada debašu turnīrs. Debašu tēma – „Sabiedrībai ir/nav jārūpējas par mazāk nodrošinātiem”. Mūsu skolu pārstāvēja divas komandas – 12.d klases skolēni Kristīne Dzalbe, Austris Ļaksa un Ilona Sakoviča un 11.d klases komanda Ilze Andžāne, Mairita Metlova un Iveta Liepiņa.

      Turnīrā piedalījās komandas no Daugavpils skolām, no Bebrenes, no Līvāniem, no Rudzātiem. Katra komanda sacentās 2 spēlēs, un abas mūsu komandas uzvarēja pretiniekus, iegūstot 145 un 144 punktus. Diemžēl mums nebija iespējas debatēt ar komandu, kura arī uzvarēja 2 reizes un kopsummā ieguva 147 punktus. Rezultātā mūsu skolas debatētāji ieguva 2.un 3.vietu. Tas ir apsveicams rezultāts.

   
 
   

Jaunieši diskutē par politiku

Publicēja 2010. gada 14. jūn. 23:52Anna Spiridovska   [ atjaunināja Sandra Nemenonoka 2010. gada 15. nov. 23:28 ]

Šī gada rudenī notiks kārtējās Saeimas vēlēšanas, kurās pirmo reizi varēsim piedalīties arī mēs – jaunieši, kas sasnieguši 18 gadu vecumu. Ir jāatzīst, ka īpašu zināšanu un skaidrības par politiku, tās darbību, arī vēlēšanām mums nav. Tāpēc, lai informētu jauniešus par politiskajām darbībām, 14. maijā Krāslavas Valsts ģimnāzijā, Grāmatu svētku ietvaros ar Sorosa fonda atbalstu, norisinājās skolēnu diskusija „Jaunietis politikā – līdzdalības efekts”. Diskusijā piedalījās skolas 11. klašu audzēkņi ar vadītāju Krāslavas Valsts ģimnāzijas vēstures, politikas un filozofijas skolotāju Viktoriju Nalivaiko.

Vispirms mēs sadalījāmies grupiņās, kurās aktīvi sadarbojāmies visu diskusiju laiku. Pirmā aktivitāte bija darbs ar citātiem par politiku. Daži no citātiem-  „Neviens cilvēks nav tik cienīgs, lai drīkstētu valdīt pār kādu citu, ja šis cits tam nepiekrīt.” (Abrahams Linkolns), „Valdībai ir svarīgi nevis ķerties pie kā tāda, ko individuāli jau dara un mazliet labāk vai sliktāk to darīt pašai, bet gan darīt to, ko pašlaik vispār neviens nedara.” (Džons Meinards Keinss). Citātus mēs apspriedām, izteicām savu viedokli un uzklausījām arī skolotājas komentārus.

Pēc tām mēs runājām, kas ir pilsoniska sabiedrība un kādas ir tās pazīmes. Diskutējām par Latvijas sabiedrību un atskārtām, ka nav pietiekami daudz cilvēku, kuri būtu spējīgi uzņemties iniciatīvu, cilvēki kūtri izmanto tiem sniegtās iespējas un bieži vien neciena savu valsti. Bet, mūsuprāt, ne jau viss mūsu sabiedrībā ir tik negatīvs, jo Latvijā taču ir preses un vārda brīvība, sabiedrībā pastāv uzskatu daudzveidība un apziņas brīvība. Mums ir daudz, bet ir jāturpina attīstīties un pilnveidoties.

Vēl mēs veidojām plakātus par tēmu „Kā sabiedrība var ietekmēt politiku?”, tad savas idejas prezentējām. Apkopojot mūsu uzskatus, sapratām, ka mēs tik tiešām varam ietekmēt politiku, pirmkārt, protams, piedaloties vēlēšanās. Otrkārt, rīkojoties un nesēžot rokas klēpī salikuši. Spilgtākais piemērs šajā sakarā ir pensionāru aktivitāte. Viņi rīkojās, vērsās pie Satversmes tiesas un atguva pensijas iepriekšējā apjomā. Citiem vārdiem sakot, ja ir vēlēšanās, cilvēki spēj ietekmēt politiku.

Beidzot mūsu diskusiju, notika skolēnu anketēšana. Vairākums jauniešu atbildēja, ka diskusijā ieguva jaunas atziņas. Uz jautājumu – kas šķita būtiskākais? – pārsvarā atbildēja, ka nozīmīgi ir tas, ka vispār runājām par šo tēmu, kā arī – iespēja gan izteikties, gan klausīties. Novērtējot diskusijas norisi, domājam, ka vērtīgi un labi, ka piedalījāmies diskusijā, izteicāmies, uzklausījām citu viedokļus un guvām jaunas atziņas.

Paldies vēlētos teikt apgādam Zvaigzne ABC, kas aktīvākajiem jauniešiem dāvināja jaukus atziņu krājumus, kā arī mūsu diskusijas vadītājai Viktorijai Nalivaiko par interesanto, vērtīgo un labi noorganizēto diskusiju.  

 

Krāslavas Valsts ģimnāzijas skolniece Kristīne Dzalbe


1. pakāpes diploms

Publicēja 2010. gada 22. marts 00:26Anna Spiridovska   [ atjaunināja Sandra Nemenonoka 2010. gada 15. nov. 23:29 ]

      Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde apbalvo ar 1. pakāpes diplomu Krāslavas Valsts ģimnāzijas komandu novada debašu turnīrā "Atbalstīt valsti ir pilsoņa pienākums"
 2010. gada 18. martā

       Sveicam Eviju Vagali, Daigu Ugari un Ilgu Skerškāni - pieckārtējās reģionālo debašu turnīru uzvarētājas!

Apsveicam komandas meitenes un skolotāju Viktoriju Nalivaiko!

Publicēja 2010. gada 19. marts 01:01Vjačeslavs Smuļko   [ atjaunināja Sandra Nemenonoka 2010. gada 15. nov. 23:30 ]

    Debašu kluba komanda Daigas Ugares, Ilgas Skerškānes un Evijas Vagales sastāvā izcīnīja kārtējo I pakāpes godalgu.
    Darbojoties debašu klubā otro gadu, izcīnītas jau četras I pakāpes godalgas, pēdējā no tām - Latgales reģiona 10.-12. klašu skolēnu debašu konkursā, kas norisinājās Daugavpils pilsētas centra ģimnāzijā, debatējot par tēmu "Latvijas iedzīvotāju darbs ārzemēs veicina/neveicina Latvijas valsts ekonomisko attīstību. Mūsu komanda savāca visvairāk punktu - 163 - no visā Latvijā šoruden notikušo debašu konkursu dalībnieku komandām.
    Iespējams, tieši tāpēc 4. decembrī konkursa rīkotāji it īpaši vēlējās redzēt mūsu komandu Jauno uzņēmējdarbības līderu forumā Rīgā, uz kurieni tika aicināti visu reģionālo debašu konkursu dalībnieki.

("Ezerzeme" 2009.g.15. dec. Nr.96)

1-10 of 10