Svētā Nikolaja dienai veltītais pasākums “ der Nikolaustag”

Publicēja 2014. gada 12. dec. 10:22Sandra Nemenonoka

Daugavpils Universitātē

Reģionālajā Vācu valodas tālākizglītības centrā

Sestais decembris Vācijā tiek tradicionāli svinēts kā Svētā Nikolaja – bīskapa , brīnumdarītāja, nabagu labdara un ceļotāju patrona diena.

Vācu bērni šīs dienas rītā atrod savās kārtīgi iztīrītajās kurpītēs un zābaciņos naktī ieliktus saldumus .

DU Lielajā aulā Vācu valodas centrs skaistajam pasākumam bija pulcinājis deviņas regiona skolas ar sagatavotiem priekšnesumiem-Ziemassvētku un Nikolaja dienas dziesmām, dzejoļiem un uzvedumiem.

Mūsu skolu pārstāvēja 7.-11. klašu komanda 13 cilvēku sastāvā, skolotāju R.Vešteres un L.Artemenkovas vadībā.

Priekšnesumam  bijām čakli mācījušies trīs vācu Ziemassvētku dziesmas  Pasākums izvērtās krāšņs un jautrs: bija gan koši tērpi un asprātīgi uzdevumi, gan gardi saldumi, gan diplomi un  piparkūku dāvanas. Visi dalībnieki guva daudz pozitīvu emociju un izteica vēlēšanos arī turpmāk piedalīties līdzīgos pasākumos.

Skolotāja Romualda Veštere.