Skolā skan vācu valoda

Publicēja 2015. gada 12. okt. 05:40Sandra Nemenonoka   [ atjaunināts 2015. gada 12. okt. 05:42 ]

14. septembrī Krāslavas Valsts ģimnāzijā viesojās Berīnē dzimušais Sebastjans Boldts. 10., 11. un 12. klašu skolēniem tika dota iespēja dzirdēt, kā runā cilvēks, kuram vācu valoda ir dzimtā valoda un pārbaudīt savas vācu valodas zināšanas reālā dzīves situācijā.
Sarunas labāk raisījās kopīgi spēlējot spēles ar Sebastjanu. Tādā veidā ne tikai visi audzēkņi tika iesaistīti sarunā ar Sebastjanu, bet viņi arī labāk iepazina cits citu. Pēc spēles jaunieši varēja uzdod Sebastjanam sev interesējošus jautājumus, uz kuriem berlīnietis arī labprāt atbildēja. Tika uzdodi jautājumi gan par vācu kultūru, gan par vācu skolām, gan arī par pašu Sebastjanu.

Šī tikšanās ļoti patika skolēniem, un jau nākamajā dienā tika uzdots jautājums, kad Sebastjans atkal ieradīsies pie mums ciemos. Tā kā Sebastjans pašreiz saimnieko Ūdrīšu pagasta viesu mājā “Upes dižvietas”, mēs ļoti ceram, ka viņš varētu būt biežāks viesis pie mums skolā.

A.    Staņēviča