Latgaliešu valodai būt?!

Publicēja 2018. gada 26. apr. 23:51Sandra Nemenonoka   [ atjaunināts 2018. gada 26. apr. 23:52 ]
20. aprīlī Krāslavas Valsts ģimnāzijas telpās viesojās un ar vidusskolēniem tikās ievērojama valodniece, filoloģijas doktore, skolotāja un sabiedriskā darbiniece, mūsu novadniece – Lidija Leikuma, pie tam viņai šogad tika pasniegta Latgaliešu kultūras gada balva "Boņuks" par ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā.

Šī vizīte mūsu skolā bija ievērojama arī vēl ar to, ka skolēniem klātienē bija iespēja paklausīties, padiskutēt ar valodnieci, kura cenšas mūsdienu cilvēkam, mūsdienu jaunietim popularizēt latgaliešu valodu, uzsvērt tās nozīmi arī latviešu valodas kā valsts valodas vēsturiskajā attīstībā.

Bija interesanti klausīties, gūt svarīgu informāciju, kā arī papildināt savas vēstures zināšanas gan par Latgales un latgaliešu nozīmi Latvijas vēsturē, gan par latgaliešu valodas, tās rakstniecības un literatūras attīstību laika gaitā, iemēģināt savu prasmi latgaliešu tekstu lasīšanā.

Krāslavas Valsts ģimnāzijas
latviešu val. sk. A. Jakovele