Karjeras izglītības pasākums – iepazīšanās ar zvērinātā tiesu izpildītāja profesiju

Publicēja 2018. gada 11. maijs 05:01Sandra Nemenonoka

2018.gada 8. maijā Krāslavas Valsts ģimnāzijā viesojās zvērinātā tiesu izpildītāja – Kristīne Meldere  programmas „Atpakaļ uz skolu” ietvaros, kuras mērķis bija iepazīstināt skolēnus  ar izvēlēto profesiju un dalīties ar savu personīgo pieredzi karjeras izvēlē.

Šī tikšanās bija nozīmīga 11.b klases skolēniem ar to, ka tika iegūta detalizēta informācija par tiesu izpildītāja profesiju, kā arī vienkārši iegūts neliels ieskats jurisprudencē, jo,  mācoties humanitārajā klasē,   vairāki skolēni savu nākotni plāno saistīt ar tiesību zinātnēm.

Tikšanās laikā Melderes kundze izstāstīja, kā kļūt par tiesu izpildītāju, kādā gadījumā strīda dalībnieki vēršas pie tiesu izpildītāja, ar kādām grūtībām nākas saskarties darba laikā, iepazīstināja ar tiesu izpildītāja tiesībām un pienākumiem,  par to, ka ik pēc 5 gadiem  jākārto kvalifikācijas eksāmens.

Iepazīstoties ar  vienu no iespējamām savas nākotnes profesijām, mēs  aktīvi uzdevām interesējošus jautājumus, uz kuriem saņēmām plašas atbildes.

Adrija Agnese Kivliņa,

KVĢ 11.b klase.