Jaņa Rozentāla gads

Publicēja 2016. gada 21. apr. 02:41Sandra Nemenonoka

18. martā apritēja 150 gadi kopš pasaulē nācis latviešu nacionālās glezniecības pamatlicējs un klasiķis Janis Rozentāls (1866–1916). 2016. gads Latvijā ir pasludināts par Jaņa Rozentāla gadu.

Viņa jubileja šogad ir UNESCO svinamo dienu kalendārā, kas ir pirmā reize, kad šajā sarakstā iekļauts kāds vizuālas mākslas pārstāvis no Latvijas. UNESCO kalendārā Rozentāla vārds šogad ierakstīts līdzās Vasilija Kandinska 150. gadadienai, Migela de Servantesa 400. gadskārtai, Aristoteļa 2400. dzimšanas dienai, kā arī 1000. gadadienai kopš Kazahstānas pilsētas Almati dibināšanas un Francijas Zinātņu akadēmijas dibināšanas 350. gadadienai.

Jaņa Rozentāla radošais veikums, viņa glezna Pēc dievkalpojuma (No baznīcas, 1894) iekļauta Latvijas kultūras kanonā.

Krāslavas Valsts ģimnāzijā, atzīmējot mākslinieka jubileju, notika vizuālās mākslas olimpiāde, veltīta Jaņa Rozentāla radošajai darbībai.

7.kl     1.vieta       Daniela Timma

2.vieta         Aleksandra Mihailova

3.vieta         Elizabete Stola

8.kl.   1.vieta         Jana Bargana

2.vieta         Antra Umbraško

3.vieta          Juris Sozvirskis

10.-11.kl.     1.vieta        Jana Kitoka 11.c kl.

Dāvids Babrovskis 11.d kl.

2.vieta           Evelīna Saksone 10.d kl.

Rihards Misjūns 10.c kl.

3.vieta                        Gunta Maijere  11.b kl.

Februārī notika novada vizuālās mākslas olimpiāde „Janim Rozentālam - 150”. Līdzīgi kā Janis Rozentāls, Krāslavas novada skolēni gleznoja savas dzimtās puses skaistākās vietas, lauku ainavas, pilsētu un protams Krāslavas Svētā Ludviga Romas katoļu baznīcu.

Apsveicam skolas māksliniekus !

1.    vieta    Jana Kitoka 11.c kl.

Dāvids Babrovskis 11.d kl.

2.    vieta    Antra Umbraško 8.kl.

Jolanta Marķeviča 10.b kl.

3.    vieta  Evelīna Saksone 10.d kl.