Ģimnāzijas debatējājiem rudens debašu turnīros dubultuzvara Latgalē un uzvara nacionālajās debatēs

Publicēja 2017. gada 29. nov. 01:37Sandra Nemenonoka   [ atjaunināts 2017. gada 12. dec. 22:30 ]

9.novembrī Daugavpilī  ģimnāzijas debatētāji piedalījās kārtējā Latgales reģiona debašu turnīrā 10.-12.klašu skolēniem. Debašu tēma-"Latvijas sabiedrībā ir/ nav pieprasījums pēc kvalitatīva mediju satura"

Jauniešiem šī tēma šķiet interesanta un vienlaicīgi arī sarežģīta, jo informācijas daudzums ir milzīgos apjomos, tādēļ jāmāk to apstrādāt, analizēt un izdarīt savus secinājumus. Medijpratība ir svarīga tagad- laikā, kad parādās dažādas viltus ziņās, populistiskas publikācijas, kuras maldina sabiedrību.

Visvairāk punktu un 1.vietu debašu turnīrā Daugavpilī ieguva 12.klases komanda- Samanta Sozvirska, Emīls Stivriņš un Sintija Skerškāne.

2.vietu, atstājot aiz sevis Rudzātu un Daugavpils komandas, ieguva 11.klašu komanda Dominika Podjava, Viktorija Neverovska un Leo Lisicins.

Tikpat veiksmīgs izrādījās arī nacionālais turnīrs Jelgavā.

Tajā piedalījās 20 komandas no visiem Latvijas reģioniem. Ģimnāzijas komanda, kuras sastāvā bija Samanta Sozvirska, Emīls Stivriņš un Sintija Skerškāne uzvarēja trīs turnīra kārtās, pusfinālā pārspēja Cēsu Valsts ģimnāzijas komandu, bet finālā bija labāki par Jelgavas Valsts ģimnāziju.

Debates iemāca tās kompetences, par kuru ieviešanu šodien spriež izglītības eksperti- tas ir spēja radoši domāt, analizēt informāciju, sintezēt jaunu saturu, balstoties uz atlasīto materiālu. Arī debašu tēma bija  svarīga, jo viena no mūsdienu kompetencēm, kas jāapgūst skolā ir medijpratība- prast atlasīt informāciju un saprast, kas ir kvalitatīvs medijs.

Viktorija Nalivaiko

Krāslavas Valsts ģimnāzijas skolotāja, debašu trenere