Esi kustīgs, esi vesels!

Publicēja 2016. gada 2. okt. 07:59Sandra Nemenonoka

Eiropas sporta nedēļas ietvaros, kura norisinājās no 17.-23. septembrim, Krāslavas Valsts ģimnāzijā tika organizētas sporta aktivitātes ar devīzi: "Uzdrošinies pats un iedvesmo draugu”.

Eiropas Sporta nedēļa ir jauna Eiropas Komisijas iniciatīva, lai rosinātu sportu un fiziskās aktivitātes, kas ievērojami sekmē Eiropas iedzīvotāju labklājību. Nedēļa domāta ikvienam — neatkarīgi no vecuma, izcelsmes vai fiziskās sagatavotības. Eiropas Sporta nedēļa nav vienreizējs notikums. Sākot no 2015. gada, tā notiek  ik gadu septembrī, bet mūsu skolas skolēni piedalījās pirmo reizi.

20. septembrī, savā brīvajā laikā, skolēni piedalījās dažādās sporta aktivitātēs. Jaunieši veica vingrinājumus divcīņā – tāllēkšana no vietas un spiešana guļus. Bet meitenes veica daudzveidīgus vingrinājumus individuāli – pietupieni, izklupieni, vēdera preses, roku spēka vingrinājumi, lēcieni ar lecamauklu.

Jauniešu divcīņā, starp 19 startējošiem, 3.vietu ieguva A. Skorodihins, 2.vietā ierindojās M. Gasparovičs, bet par sacensību līderi kļuva E. Purvinskis!

Ar prieku, ievērojamu drosmi un pārliecinātību aktīvi darbojās meitenes! 11.bc, 10.bc, 10.d klašu meitenes kopā, katra veida vingrinājumus izpildīja pāri 500 reizēm. Ar savu sportisko neatlaidību pārsteidza 9. klases meitenes L. Moisejenkova un J. Bargana, viņām abām izdevās veikt 100 vēdera preses, 65 roku saliekšana kārienā guļus, 70 pietupienus un 300 lēcienus ar lecamauklu. 12.bc un 11.d klašu meitenes īstās atlētiskās vingrošanas cienītājas, ir spējīgās iedvesmot jebkuru!  Viņu vingrinājumu izpildes skaits ir: izklupieni – 500; pietupieni – 635; roku saliekšana balstā guļus - 345; vēdera prese – 832; velotrenažieris – 18 min.; kāju spēka vingrinājumi – 500; lecamaukla 30 sek. – 983.

Esi kustīgs, esi vesels katru dienu!

Sporta skolotāji N. Raudive, D. Duškins