Baltu vienotības diena Lietuvas sadraudzības skolā

Publicēja 2015. gada 18. okt. 22:35Sandra Nemenonoka

9.oktobrī mūsu skolas delegācija 26 cilvēku sastāvā piedalījās Visaginas Verdenes ģimnāzijas Baltu vienotības dienas svinību pasākumos.

Visaginas skolā mūs sagaidīja ļoti sirsnīgi, kā sen gaidītus draugus. Un patiešām daudzi šajā skolā jau iepriekš bija viesojušies . Uzreiz pēc ierašanās mēs visi tikām aicināti uz flešmobu. Pēc šāda aktīva iesākuma, bija laiks arī nedaudz pastrādāt. Mēs, ģimnāzisti, vadījām latviešu valodas stundas vairākām skolēnu klasēm. Latviešu valodas pamatus centāmies iemācīt kā jaunāko klašu skolēniem, tā arī saviem vienaudžiem. Tā bija ļoti interesanta pieredze. Varējām iejusties ne vien pedagogu ādā, bet arī pārbaudīt savas zināšanas svešvalodās. Pēc šīm neparastajām mācību stundām devāmies uz koncertu, kurā arī paši piedalījāmies. Tā kā šī bija valodu diena, koncertā skanēja vairākas valodas un bija pārstāvētas dažādas kultūras. Latvisko kultūru un valodu caur dziesmām un dejām lietuviešiem parādīja Krāslavas kolektīvi “Raita” un “Krāslaviņa”. Šķiet, mūsu kaimiņiem patika mūsu priekšnesumi, jo katru no tiem pavadīja skaļas ovācijas un aplausi. Jānis Umbraško un Ieva Jokste bija pasākuma vadītāji no mūsu skolas.

Tad bija pienācis laiks mums mācīties visu lietuvisko. Visi kopā centāmies dziedāt lietuviešu tautasdziesmas un tas mums izdevās diezgan skanīgi.   Arī lasīšana lietuviešu valodā padevās diezgan raiti, jo kā nekā mūsu valodām ir ļoti daudz kā kopīga. Mums bija tā lieliskā iespēja nobaudīt arī kādu daļiņu no Lietuvas nacionālās virtuves. Mēs visi piedalījāmies lietuviešu nacionālā salduma - šakotis gatavošanas meistarklasē. Pēc tās arī paši varējām baudīt un izgaršot dažādus šī neparastā garduma veidus. Diena noslēdzās ar kārtīgu dancošanu. Kopā ar Visaginas ģimnāzistiem mācījāmies dejot lietuviešu tautas dejas. Dzīvās mūzikas pavadībā izdejojāmies no visas sirds. Dejas soļos saskatījām arī mums, latviešiem, visai pazīstamus motīvus.

Šī diena, ko pavadījām Visaginas gimnāzijā bija tiešām izdevusies. Varējām gan mācīties un mācīt, gan priecāties un atpūsties, gan sadraudzēties ar kaimiņu valsts vienaudžiem.

Ieva Jokste,12.c klase.