Augusts – brīnišķīgu notikumu laiks.

Publicēja 2017. gada 6. sept. 22:32Sandra Nemenonoka

Visvairāk atmiņā palika ekskursija pa Rīgas pili, kas ir Latvijas Valsts prezidenta rezidence. Mums parādīja dažādas zāles, kur notiek dažādu svarīgu lēmumu pieņemšana, tikšanās ar ārvalstu vēstniekiem, citu valstu prezidentiem, valsts svarīgu apbalvojumu pasniegšana, bijām prezidenta kancelejā, parādīja, kur ir prezidenta kabinets. Pēc ekskursijas mēs tikāmies ar prezidentu Raimondu Vējoni un viņa kundzi Ivetu Vējoni. No sākuma prezidents teica apsveikuma runu mums, projekta “Sveika, Latvija!” dalībniekiem, tad arī mums tika piedāvāts vārds. Mūsu skolas vārdā runāja Evelīna Krista Sitnika, bet Igors Parazenko prezidentam uzdāvināja mūsu šī gada absolventes Janas Kitokas gleznu “Krāslava”, tad visi kopā mēs nodziedājām dziesmu “Mana dziesma”. Prezidents un viņa kundze dziedāja kopā ar mums. Tad notika vairāk nekā stundu ilga saruna. Bija interesanti uzzināt, kā viņam veicies skolā, kā gatavojas Latvijas simtgadei, kādām, viņaprāt, rakstura īpašībām jāpiemīt valsts vadītājam un visiem cilvēkiem.

Nacionālajā bibliotēkā bijām pārsteigti par iespējām, ko piedāvā apmeklētājiem, redzējām Dainu skapi, visvecākās un vislielākās grāmatas, citu valstu, valodu un rakstu grāmatas, Latvijas naudas zīmes, redzējām daudzu rakstnieku un dzejnieku rokrakstus, ģide pastāstīja par ēkas arhitektūru un arhitektu Gunāru Birkertu.

Pēc sātīgajām pusdienām “Lido” braucām uz Rīgas Valsts tehnikumu, lai visi kopā ietu rotaļās, jo līdz mājāsbraukšanai bija atlicis pavisam maz laika. Tur mūs mīļi sagaidīja, kā arī bija sagatavots pārsteigums – ciemos bija ieradies “LuLū” picas īpašnieks E.Tannis. Viņš pastāstīja, kā nolēma atgriezties un darboties Latvijā.

Kaut arī uz Rīgu no Krāslavas nācās izbraukt ļoti agri no rīta, naktī, ierodoties mājās, jutāmies žirgti un patīkamu emociju pārpilni.

Paldies mūsu skolotājām Dainai Andžānei, Sandrai Nemeņonokai, Annai Juškevičai un Ilgai Stikutei par brīnišķīgo iespēju piedalīties šādā pasākumā. Paldies Krāslavas novada domei par sagādāto transportu, kā arī autoparka "Miks“ šoferim par sapratni un patīkamo braucienu.

Karīna Parazenko, KVĢ 8.klases skolnieceŠī gada augusts Krāslavas Valsts ģimnāzijas 7.-8.klašu skolēniem ilgi paliks atmiņā, jo 22.augustā kopā ar saviem jaunajiem draugiem no ASV, Kanādas un Austrālijas mēs viesojāmies pie Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, bijā ekskursijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, atpūtāmies un pusdienojām “Krasta Lido”, kopā ar folkloras grupu no Ķekavas gājām rotaļās un pēc atraktīvas un ļoti interesantas sarunas ar “Lulu” picas īpašnieku Elmāru Tanni baudījām garšīgās picas.

Karīna Parazenko, KVĢ 8.klases skolniece