Skolas diena sākas garderobē

Publicēja 2011. gada 3. okt. 04:10Vjačeslavs Smuļko   [ atjaunināts 2011. gada 3. okt. 04:19 ]
    Vai zināt, ka teātris sākas ar pakaramo? Ne velti mums, Krāslavas Valsts ģimnāzijas parlaments, liekas, ka arī skola sākas ar pakaramo.
    Nav noslēpums, ka, ienākot skolas garderobē, ikvienam pretī pavērās drūms skats – tumša, neomulīga telpa pilna ar skolēnu virsdrēbēm, apaviem un sporta tērpiem. Mūsuprāt, katrs skolēns ir sapņojis reiz ienākt mājīgā telpā, uz pakaramā uzkārt savu virsjaku, savā plauktiņā nolikt ielas apavus vai sporta tērpu un, visbeidzot, ieskatīties lielā spogulī un labā noskaņojumā doties uz pirmo stundu.
    Ja rodas iespēja īstenot šo vīziju, tad kāpēc gan to neizmantot? Parlaments vienbalsīgi piekrita piedalīties Krāslavas novada domes KNHM projektu konkursā „Iedzīvotāji veido savu vidi”. Saliekot galvas kopā, uzrakstījām projektu „Skolas diena sākas garderobē”, kas tika atbalstīts. Nu, kad bijām saņēmuši KNHM fonda Krāslavas novada domes un Krāslavas Valsts ģimnāzijas finansiālo atbalstu, atlika ņemt darbarīkus rokās un ķerties pie darba.
    Kamēr citi skolēni baudīja vasaras sākumu, siltos saules starus un ezeru veldzējošo ūdeni, tikmēr mēs kopā ar Krāslavas Valsts ģimnāzijas saimniecības daļas vadītāju un skolas tehniskajiem darbiniekiem rosījāmies garderobē. Slīpējām, špaktelējām, krāsojām…
    Jau pēc pirmajiem remontdarbiem garderobe bija pārvērtusies līdz nepazīšanai.
    Atnākot 1.septembrī uz skolu, skolēnus sagaidīja patīkams pārsteigums – izremontēta garderobe – košas sienas, gaiša un mājīga telpa, lieli spoguļi… Septembra vidū tā tika papildināta ar skapīšiem. Kad darbi padarīti un mērķis sasniegts, gribu teikt lielu paldies projektu konkursa organizētājiem, Krāslavas novada domei, Krāslavas Valsts ģimnāzijas direktoram Jānim Tukānam un saimniecības daļas vadītājam Viktoram Naļivaiko.
KVĢ parlaments